
Wiadomości
- 5 grudnia 2023
- wyświetleń: 2135
Woda w Bestwinie ma już prawidłowe parametry. Sanepid nadal zaleca jej przegotowanie
W poniedziałek 4 grudnia pojawił się nowy komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku-Białej w sprawie przydatności wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w sieci wodociągowej na terenie gminy Bestwina.

Komunikat PPIS z poniedziałku 4 grudnia
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej poinformował, że po analizie wyników badań laboratoryjnych próbek wody pobranych w środę 29 listopada oraz w czwartek 30 listopada, nie stwierdzono przekroczeń zalecanej wartości wskaźnika określanego jako ogólna liczba mikroorganizmów, oraz wskaźnika określanego jako mętność.
Z uwagi na bezpieczeństwo zdrowotne konsumentów Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej w dalszym ciągu zaleca przegotowanie wody (minimum przez 2 minuty i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania) przed jej użyciem, do celów takich jak:
- spożywanie,
- kąpiel noworodków i osób z osłabioną odpornością,
- mycie zębów,
- mycie owoców i warzyw spożywanych na surowo,
- mycie naczyń.
Następny komunikat zostanie wydany po uzyskaniu kolejnych wyników badań laboratoryjnych.
Przypomnijmy, obecnie cała gmina Bestwina zasilana jest wodą z przedsiębiorstwa "AQUA S.A." z Bielska-Białej.
ZOBACZ TAKŻE

DzisiajZbiórki elektrośmieci w Szkole Podstawowej nr 8 oraz czechowickim liceum

JutroMarcowe i kwietniowe dyżury ekodoradców w Centrum Edukacji Ekologicznej

Medal i nowe drzewa dzięki mieszkańcom. Czechowice-Dziedzice z wyróżnieniem

22 marca"Wiosenne porządki". Akcja sprzątania gminy odbędzie się w pięciu lokalizacjach

[FOTO] To miejsca ma wyglądać jak w bajce o szczęśliwych kotach. Trwa zbiórka na niezbędne prace

Nowa inicjatywa proekologiczna dla dzieci. Najmłodsi zawitają do gospodarstwa rybackiego w Ligocie
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.