Wiadomości

  • 18 grudnia 2023
  • 20 grudnia 2023
  • wyświetleń: 13313

Czechosławy 2023 rozdane! Statuetki oraz wyróżnienia trafiły do rąk przedsiębiorców!

DABI SM BUDNY Sp. z o.o., Sp. k. i RemKon Sp. z o.o. to zwycięzcy trzynastej edycji konkursu o tytuł Czechosława - nagrody przyznawanej firmom, które - budując własną markę - przyczyniają się do kreowania pozytywnego wizerunku Czechowic-Dziedzic. Przyznano również nagrodę specjalną! Do kogo trafiła?

Czechosławy 2023 rozdane! Statuetki oraz wyróżnienia trafiły do rąk przedsiębiorców - 16.12.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Statuetki Czechosława oraz przyznawane przez Kapitułę Laury Umiejętności i Kompetencji RIG zostały rozdane na Świątecznej Gali Przedsiębiorczości, która odbyła się w sobotę 16 grudnia w Dworku Eureka w Czechowicach-Dziedzicach.

Uroczystość została zorganizowana wspólnie przez grono czechowickich przedsiębiorców, przyznające swoją nagrodę Super Firma oraz Gminę Czechowice-Dziedzice, która konkurs o tytuł Czechosława przeprowadziła i rozstrzygnęła już w listopadzie.

W tym roku tytuł Super Firmy otrzymała spółka VALEO Electric and Electronic Systems. Nagrodę - Orła z okresu Księstwa Warszawskiego wykonanego przez artystę plastyka Mariana Holerka - odebrał Dyrektor Generalny Zakładu Valeo Grzegorz Zięba.

Grono czechowickich przedsiębiorców oraz czechowicka Delegatura RIG, przygotowały w tym roku specjalną nagrodę - podziękowanie dla osoby, przez wiele lat zaangażowanej w organizację tradycyjnych, świątecznych spotkań przedsiębiorców w Czechowicach-Dziedzicach. To wyróżnienie otrzymała Ewa Radhen - przedsiębiorczyni ze stażem w działalności gospodarczej sięgającym 1990 roku, od początku swojej działalności zaangażowana w integrację czechowickiego środowiska przedsiębiorców i budowanie lokalnego samorządu gospodarczego, laureatka honorowego tytułu Czechosława.

Następnie odbyła się druga część wydarzenia - wręczenie nagród w konkursie o tytuł Czechosława 2023.

Tytuł Czechosława w kategorii Produkcja i budownictwo Kapituła przyznała firmie DABI SM BUDNY Sp. z o.o., Sp. k. Statuetkę odebrał Prezes Zarządu Michał Budny. W tej kategorii wyróżnienie w postaci Srebrnego Lauru Umiejętności i Kompetencji RIG otrzymały firmy: Józef Drobisz Stolarstwo oraz Firma Remontowo-Budowlana MAT-BUD Wojsław Mateusz.

Z kolei w kategorii Handel i usługi tytuł Czechosława przyznano firmie RemKon Sp. z o.o. Statuetka Czechosława trafiła do rąk Wiesława Pochopienia - Prezesa Zarządu. Wyróżnienie w tej kategorii, w postaci Srebrnego Lauru Umiejętności i Kompetencji RIG, otrzymały: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej FALMED Sp. z o.o. oraz Papirus Czechowice Sp. z o.o.

W tym roku Kapituła Konkursu nie przyznała honorowego tytułu Czechosława.

Tradycją spotkań organizowanych przez środowisko czechowickich przedsiębiorców w tym wyjątkowym, przedświątecznym okresie, jest dzielenie się i przekazywanie wsparcia finansowego potrzebującym go organizacjom, stowarzyszeniom, czy instytucjom działającym na rzecz lokalnej społeczności. W tym roku czek opiewający na kwotę 3000 złotych trafił do Świetlicy "Zatoka" w Czechowicach-Dziedzicach, w której popołudnia spędza ok. trzydzieścioro dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Czek odebrała Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach Renata Buryło.

Uroczystą Świąteczną Galę Przedsiębiorczości w Czechowicach-Dziedzicach uświetnił koncert zespołu TRE VOCI.

Czechosławy to wyraz szczególnego uznania dla lokalnych przedsiębiorców, których zaangażowanie i praca przyczyniają się do rozwoju gospodarczego Czechowic-Dziedzic, regionu i - szerzej - całego kraju, a także angażujących się w życie społeczno-kulturalne miasta. Nagrodą dla zwycięzców obu kategorii jest dyplom potwierdzający otrzymanie tytułu oraz okolicznościowa statuetka - Czechosław.

Sens przyznawanej od 2010 roku nagrody najlepiej oddaje etymologia statuetki: Czechosław to osoba sławiąca Czechowice-Dziedzice. Elegancka i krocząca naprzód postać symbolizuje solidność działania oraz aktywną i etyczną postawę laureata nagrody. Strój Czechosława nawiązuje do przełomu XIX i XX w. - epoki, w której rozpoczął się nowy rozdział w dziejach rolniczej wcześniej ziemi, na której wyrosły Czechowice-Dziedzice. Od samego początku wyróżnieniami w obu kategoriach konkursowych: Produkcja i budownictwo oraz Handel i usługi są Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji RIG.

ar / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.