Wiadomości

  • 19 grudnia 2023
  • wyświetleń: 433

Wynajem biura w Krakowie - jakie czynnik warto wziąć pod uwagę?

Materiał partnera:

Mimo że biznesowym centrum Polski jest Warszawa, to nowoczesne biurowce powstają również w wielu innych miastach. Szukasz biura dla Twojej firmy, ale niekoniecznie w stolicy? Zarówno kameralne, jak i nowoczesne biurowce znajdziesz w Krakowie. Poznaj 5 powodów, dla których warto wybrać właśnie to miasto.

Wynajem biura w Krakowie


Biura do wynajęcia w Krakowie - rodzajeJednym z powodów, dla których warto rozważyć Kraków, jest liczba dostępnych biur. Różnią się one nie tylko lokalizacją i powierzchnią, ale również standardem. W rezultacie przedsiębiorcy mogą wynająć przestrzeń w pełni dopasowaną do ich potrzeb.

Biuro do wynajęcia Kraków - przykładowe opcje:

  • tradycyjne biuro - urządzenie biura pozostaje w gestii najemcy, w konsekwencji czego ma on dużą swobodę i może zdecydować się np. na mocno niekonwencjonalne rozwiązania;
  • nowoczesne biuro serwisowane - taka powierzchnia jest w pełni wyposażona, a najemcy korzystają z szeregu udogodnień, np. recepcji, przestrzeni do relaksu czy aneksu kuchennego.


Atrakcyjne położenie biura w KrakowieOdrestaurowana kamienica w samym sercu Krakowa czy może nowoczesny budynek o atrakcyjnej, przyciągającej uwagę bryle, ale położony na przedmieściu? Jak można przeczytać na stronie https://biuraserwisowane.pl/biura-do-wynajecia/krakow, w dawnej stolicy Polski biurowce to zarówno budynki z historią, jak i przestrzenie zaprojektowane w zgodzie z najnowszymi trendami. Firmy budujące nowe obiekty wybierają atrakcyjnie położone grunty - biura są dobrze skomunikowane z centrum i innymi dzielnicami.

Dostęp dla ekspertów w branżyKraków to ośrodek akademicki, a to oznacza, że każdego roku na krakowskim rynku pracy pojawiają się kolejni specjaliści. Z perspektywy przedsiębiorców to doskonała informacja. Dodatkowym plusem jest możliwość współpracy z krakowskimi uczelniami. Oferując staże czy praktyki, firmy mogą pozyskać talenty - osoby posiadające unikalne kompetencje, np. z zakresu IT czy biotechnologii. Dobrze wykształcona kadra to mocny argument, zwłaszcza w przypadku firm technologicznych, które często wybierają Kraków na swoją siedzibę.

Biuro w stale rozwijającym się mieścieTo kolejna cecha przemawiająca na korzyść Krakowa. Miasto często trafia na listy najlepszych miast z perspektywy biznesu, a to za sprawą m.in. infrastruktury komunikacyjnej (wiele dróg, lotnisko, kolej), licznych organizacji wspierających przedsiębiorców czy wreszcie kosztów wynajmu powierzchni biurowej - w Krakowie jest taniej niż w innych dużych polskich aglomeracjach. Do tego dochodzi jakość życia - Kraków jest rozwiniętym ośrodkiem, który oferuje mieszkańcom naprawdę sporo.

Bliskość partnerów biznesowych zza granicyBiur z myślą o założeniu siedziby lub oddziału w Krakowie często poszukują firmy planujące ekspansję na rynki zagraniczne. Dawna stolica Polski to doskonała baza z punktu widzenia przedsiębiorstw planujących wejść na rynek czeski, słowacki czy węgierski. Bliskość granicy, świetne skomunikowanie czy wreszcie brak problemów ze znalezieniem pracowników posługujących się językami urzędowymi krajów położonych na południe od Krakowa - to właśnie przemawia za wyborem tego miasta.