Wiadomości

  • 28 grudnia 2023
  • 2 stycznia 2024
  • wyświetleń: 21721

[FOTO] W Wigilię stracili dach nad głową. Ruszyła zbiórka na rzecz pogorzelców z ul. Sokolej

Ruszyła zbiórka na rzecz pogorzelców z ulicy Sokolej w Czechowicach-Dziedzicach. Przypomnijmy, czechowiczanie stracili dach nad głową w Wigilię.

Wnętrze budynku, w którym doszło do pożaru · fot. OSP Lipowiec


Jak informowaliśmy w artykule "Pożar domu jednorodzinnego przy ul. Sokolej", w akcji gaśniczej brało udział 6 zastępów straży pożarnej, w tym 4 OSP i 2 PSP. Na szczęście w budynku nie było żadnych osób. Służby otrzymały informację, że w środku znajduje się kot. Zwierzę zostało wyniesione na zewnątrz i przekazane właścicielowi, który dotarł na miejsce.

Pożar domu jednorodzinnego przy ul. Sokolej - 24.12.2023 · fot. OPS Dziedzice, OSP LIpowiec


Zbiórka na rzecz pogorzelców z ulicy Żurawiej ruszyła na portalu szczytny-cel.pl. Jak poinformował pan Andrzej na stronie zrzutki, do naprawy jest cały dach, zniszczona jest elewacja budynku, poddasze, pokoje na piętrze, a na parterze salon i kuchnia. Spalone są wszystkie meble z tych pomieszczeń, sprzęt gospodarstwa domowego oraz sprzęt RTV, uszkodzona jest także część fotowoltaiki.

- Koszty na dzień dzisiejszy są bardzo trudne do oszacowania. Jeżeli po rozliczeniu się z firmami budowlanymi wystąpi nadwyżka w kwocie zbiórki, to zostanie ona przekazana schronisku dla bezdomnych zwierząt w Bielsku-Białej oraz jednostce OSP Lipowiec - dodaje czechowiczanin.

Zbiórka znajduje się TUTAJ.


Wnętrze budynku, w którym doszło do pożaru
Sprzątanie wnętrza budynku - 27.12.2023 · fot. OSP Lipowiec


Dom jest ubezpieczony, a pogorzelcy czekają na rzeczoznawcę, który na miejsce pożaru ma przyjechać w połowie stycznia. - Ale jak to często bywa, wycena rzeczoznawcy nie jest zbieżna z rzeczywistymi poniesionymi kosztami. Zbiórka jest po to, aby te rozbieżności były jak najmniej dotkliwe - podsumowuje mieszkaniec Czechowic-Dziedzic.

Warto dodać, że w środę 27 grudnia w budynku, w którym pojawił się ogień, odbyło się wielkie sprzątanie. Pogorzelcom pomagali sąsiedzi oraz przyjaciele. Z kolei w poniedziałek, dzięki dostarczeniu plandeki dużych wymiarów z zasobów magazynowych Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych czechowickiego Urzędu Miejskiego, strażacy z OSP Lipowiec zabezpieczyli zniszczony dach budynku przed czynnikami atmosferycznymi.

Zabezpieczanie dachu budynku · fot. OSP Lipowiec

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.