Wiadomości

  • 30 grudnia 2023
  • 2 stycznia 2024
  • wyświetleń: 5869

[FOTO] W Parku na Północy będzie więcej zieleni. Samorząd ogłosił przetarg

Gmina Czechowice-Dziedzice ogłosiła przetarg na zadanie pod nazwą "Utworzenie zielonej przestrzeni w parku rekreacyjnym przy ul. Baczyńskiego w Czechowicach-Dziedzicach". Według planu inwestycja, której koszt jest szacowany na 259 944,86 złotych, będzie gotowa na wakacje.

Koncepcja przebudowy zieleni w Parku na Północy · fot. OGRODYHEREDA MARIUSZ HEREDA


O tym, że w Parku na Północy będzie więcej zieleni, portal czecho.pl pisał w marciu 2023 roku w artykule "Będzie więcej zieleni w Parku na Północy. Znamy koncepcję".

Projekt w zakresie zieleni obejmuje wykonanie nasadzeń uzupełniających drzew i krzewów, utworzenie rabat przy ławkach, przy placu zabaw, nasadzeń krzewów wokół placu zabaw, ozdobnych rabat bylinowych, oraz biocenotycznego ogrodu pożytków dla zwierząt. Z uwagi na rodzaj inwestycji oraz jej lokalizację projektowana zieleń ma spełniać funkcję dekoracyjną. Przy doborze gatunków uwzględniono warunki miejskie.

W zakresie architektury zostanie uzupełniona mała architektura (ławki i kosze), a część istniejących ławek w związku z powstaniem rabat przy ławkach zostanie przesunięta w miejsce docelowe. Powstanie także altana parkowa, jako zadaszony obiekt rekreacyjny.

Koncepcja przebudowy zieleni w Parku na Północy
Koncepcja przebudowy zieleni w Parku na Północy · fot. OGRODYHEREDA MARIUSZ HEREDA


Altana zostanie wykonana w konstrukcji drewnianej na planie ośmiokąta, przykrytego dachem wielospadowym. Wokół altany zostanie wykonana drewniana balustrada, a wewnątrz po obwodzie - 6 ławek. Kolorystyka altany będzie nawiązywała do istniejących elementów małej architektury, elementy drewniane zostaną pomalowane w odcień mahoniu, a gont stanowiący przekrycie dachu zaprojektowano w kolorze grafitowym.

Zakres prac, o których mowa w ogłoszeniu przetargowym, obejmuje m.in.: roboty ziemne, wykonanie drewnianej altany, zakup i montaż elementów małej architektury (ławki, kosze), rozścielenie włókniny, zakup i nasadę roślin (drzewa, krzewy, byliny, pnącza), wykonanie łąki kwietnej, wykonanie trawnika, rozścielenie ozdobnego materiału kamiennego, utrzymanie rabat roślinnych w okresie 2 lat od dnia protokolarnego odbioru końcowego przedmiotu umowy.

Koncepcja przebudowy zieleni Parku Północ
Koncepcja przebudowy zieleni w Parku na Północy · fot. OGRODYHEREDA MARIUSZ HEREDA


Według planu zamówień publicznych na 2023 rok orientacyjna wartość zamówienia to 259 944,86 złotych. Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej to czerwiec 2024 roku.

Przedmiot zamówienia objęty jest dofinansowaniem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach programu Utworzenie w przestrzeni publicznej terenów zieleni pod nazwą "Zielona przestrzeń".

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.