Wiadomości

  • 29 grudnia 2023
  • 31 grudnia 2023
  • wyświetleń: 5341

Kompletnie pijany taksówkarz ujęty dzięki obywatelskiemu zatrzymaniu

W czwartek, 28 grudnia po godzinie 17.00 na ul. Mazańcowickiej w Czechowicach-Dziedzicach doszło do obywatelskiego ujęcia kompletnie pijanego kierowcy taksówki. 33-latek wydmuchał przeszło 2,5 promila. Szedł w zaparte, że nie jechał samochodem. Trwa śledztwo.

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy - 28.12.2023
fot. nadesłane przez czytelnika


Dla ścisłości, zatrzymany 33-latek to Polak, kierowca taksówki w barwach jednej z ogólnopolskich korporacji. Gdy świadkowie udaremnili jego dalszą jazdę, próbował oddalić się pieszo. Został ujęty i przekazany w ręce mundurowych, których próbował przekonać, że wcale nie jechał samochodem.

Policjanci sprawdzili trzeźwość na alkomacie, który wskazał przeszło 2,5 promila. Podejrzany został przewieziony na szczegółowe badania z tzw. retrospekcją. Takie badanie pokazuje m.in. kiedy dokładnie był spożywany alkohol i czy pokrywa się z to z czasem kierowania pojazdem. Spisano zeznania świadków, a sam pojazd został poddany szczegółowym oględzinom wraz z zabezpieczeniem śladów biologicznych. Efekty wielogodzinnej pracy techników kryminalistyki będą dowodem w późniejszym postępowaniu.

sid / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.