Wiadomości

  • 29 stycznia 2024
  • wyświetleń: 7609

[FOTO] Starosta uhonorował twórców kultury. Nagrody dla czechowickich artystów

Na uroczystości zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej na dziedzińcu Zamku Sułkowskich wręczone zostały odznaczenia dla twórców kultury.

Nagrody Starosty Bielskiego dla twórców kultury · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


- Ten rok jest dla nas wszystkich wyjątkowy, gdyż świętujemy 25. rocznicę przywrócenia powiatów na samorządowej mapie Polski. Miniony rok, ale i ostatnie ćwierćwiecze, to okres waszych osobistych sukcesów, a także osiągnięć placówek kultury, które reprezentujecie - mówił starosta bielski Andrzej Płonka.

Wyróżnienia dla animatorów życia kulturalnego lokalnych społeczności otrzymała trójka społeczniczek.

Pierwszą z nich jest Agnieszka Gola, która została doceniona za działalność w dziedzinie twórczości artystycznej, a także za organizację imprez plenerowych oraz warsztatów dla mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice i powiatu bielskiego. Za podejmowanie licznych inicjatyw na rzecz edukacji kulturalnej oraz rozwoju artystyczno-kulturalnego uczniów z terenu powiatu bielskiego nagrodzone zostały z kolei Renata Kotzian oraz dr Joanna Czyż-Cieciak.

Warto też dodać, że wyróżnieniem Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej została nagrodzona Ewa Chrószcz, za wyjątkowe zaangażowanie w pracę bibliotekarską i kreatywność animacyjną podczas licznych spotkań czytelniczych, rozwój działu audiowizualnego oraz podejmowanie szeregu inicjatyw rozwijających Miejską Bibliotekę Publiczną w Czechowicach-Dziedzicach.

kr / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.