Wiadomości

  • 7 lutego 2024
  • 11 lutego 2024
  • wyświetleń: 7374

Powróci połączenie kolejowe z Krakowa do Wisły przez Czechowice-Dziedzice? Jest wniosek

Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego trafił wniosek podpisany przez Przemysła Brycha, znanego jako "Konduktor Przemek". W propozycjach pojawił się między innymi powrót pociągów w relacji Kraków Główny - Wisła Głębce przez Czechowice-Dziedzice.

koleje śląskie, pociąg
Powróci połączenie kolejowe z Krakowa do Wisły przez Czechowice-Dziedzice? Jest wniosek - zdj. ilustracyjne · fot. Michał Wawrzaszek / fot. Koleje Śląskie


O przesłaniu wniosku Przemysław Brych poinformował w mediach społecznościowych. W imieniu mieszkańców województwa śląskiego zwrócił się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego o rozważanie podczas konstrukcji rozkładu jazdy pociągów edycji 2024/2025 wniosków podróżnych zebranych podczas działań na jego profilu na Facebooku.

Jedną z propozycji jest uruchomienie bezpośredniego połączenia z Krakowa do Wisły przez Czechowice-Dziedzice. Przypomnijmy, kursy pociągów na tej trasie były bardzo popularne, także wśród mieszkańców naszego miasta.

- Ponadto chcę powrócić do pomysłu świętej pamięci radnego Andrzeja Molina, który proponował wydłużenie relacji z Kołobrzegu do Krakowa właśnie do Wisły. Dwa wagony z tego połączenia miałyby dojeżdżać do tego beskidzkiego kurortu - przekazał portalowi czecho.pl Przemysław Brych.

We wniosku znalazły się także pomysły dotyczące linii S61 - Katowice - Czechowice-Dziedzice - Zebrzydowice - Cieszyn. Wśród nich są wprowadzenie kursów Cieszyn - Katowice przez Zebrzydowice z pominięciem Czechowic-Dziedzic, a także wydłużenie pociągów kursujących do i z Skoczowa do Cieszyn z oraz do Chybia.

Czy według Brycha te pomysły zaszkodzą linii numer 61 z Czechowic-Dziedzic do Cieszyna? - Nie, ponieważ dotyczą innego targetu pasażerów. Obecnie z linii nr 6 Kolei Śląskich korzystają nie tylko mieszańcy Chybia, ale i tak miejscowości, jak Pruchna czy też Drogomyśl. To duży grupy ludzi - zwraca uwagę "Konduktor Przemek".

Loading...

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.