Wiadomości

  • 12 lutego 2024
  • wyświetleń: 359

Licytacje komornicze w Katowicach - jakie nieruchomości możesz kupić od komornika?

Artykuł sponsorowany:

Chcąc zainwestować w nieruchomość, warto sprawdzić, jakie obwieszczenia komornicze są aktualnie dostępne i znaleźć wśród nich interesującą ofertę. Komornik sprzedaje zarówno mieszkania, jak i domy, grunty czy obiekty usługowe, jest to zatem propozycja dla inwestorów prywatnych oraz przedsiębiorców poszukujących lokalu do prowadzenia firmy. Co kupisz od komornika i jak przystąpić do licytacji? Czytaj dalej, aby poznać praktyczne wskazówki!

kruk nieruchomości


Co sprzedaje komornik? Oto nieruchomości, jakie kupisz na licytacji!Aby poznać pełną ofertę obwieszczeń, sprawdź aktualne licytacje komornicze w Katowicach i przekonaj się, czy jest wśród nich propozycja dla Ciebie. Komornik w ramach działań egzekucyjnych sprzedaje:

  • mieszkania i domy - inwestorzy kupują je dla siebie - z myślą o zamieszkaniu w nich - lub z perspektywą późniejszego odsprzedania czy wynajmu w celach zarobkowych,
  • działki - a wśród nich grunty rolne, budowlane, rekreacyjne,
  • obiekty przemysłowe - magazyny, hale produkcyjne,
  • kompleksy wypoczynkowe - pensjonaty i hotele,
  • lokale usługowe, biurowe, gabinety.


Każdy ma zatem szansę znaleźć dla siebie odpowiednią propozycję i spróbować swoich sił podczas licytacji. Z pewnością zachęcająca jest atrakcyjna cena wywoławcza, która wynosi w pierwszym terminie 3/4 wartości rynkowej nieruchomości, w drugim z kolei spada do 2/3.

Jak kupować na licytacji komorniczej?Przede wszystkim należy zapoznać się z informacjami widniejącymi w obwieszczeniu, warto też zajrzeć do księgi wieczystej i odwiedzić nieruchomość, aby zweryfikować jej stan techniczny i wizualny, poznać okolicę i przekonać się, czy faktycznie wybrany obiekt to dobra inwestycja. Trzeba też wpłacić obowiązkową rękojmię i w wyznaczonym terminie przedstawić swoją ofertę cenową. To całkiem prosta procedura, w trakcie której oferent proponujący najwyższą kwotę dokonuje przybicia i - po otrzymaniu z sądu pisma i wpłaceniu całej kwoty - zostaje właścicielem wylicytowanej nieruchomości.