Wiadomości

  • 7 lutego 2024
  • 19 lutego 2024
  • wyświetleń: 3634

[FOTO] Dni Zdrowia będą cykliczne. Halę pod Dębowcem odwiedziło blisko 2 000 osób

17 i 18 lutego w Hali pod Dębowcem odbywały się organizowane przez miasto oraz powiat Dni Zdrowia. Swoje stoiska w hali rozstawiło ponad 30 podmiotów, a oprócz szpitali pojawiły się również fundacje, wyższe uczelnie, samorządy zawodowe lekarzy, aptekarzy oraz pielęgniarek i położnych.

Dni Zdrowia w Hali pod Dębowcem - otwarcie wydarzenia - 17.02.2024 · fot. czecho.pl


Na miejscu można było bezpłatnie się profilaktycznie przebadać czy skorzystać z porad specjalistów. W wydarzeniu wzięło udział blisko dwa tysiące osób, a starosta bielski Andrzej Płonka zapowiedział, że będzie się ono odbywać cyklicznie.

W trakcie Dni Zdrowia organizatorzy próbowali przekonać odwiedzających, jak wiele w kwestii ich zdrowia zależy od nich samych. Na stanowisku Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego panie mogły spróbować na fantomie zbadać piersi. Jak usłyszały, ta prosta czynność powtarzana co miesiąc może zdecydować o ich zdrowiu, a nawet życiu. To ich decyzja, czy będą się same badały.

- Na Dniach Zdrowia zrobiłem sobie spirometrię płuc, bo byłem ciekaw czy i ile mogę trenować. Teraz zapisałem się na badanie serca. Uważam, że to świetna inicjatywa, z pewnością opowiem o niej rodzinie i znajomy, niech też skorzystają - mówił Arkadiusz, jeden z odwiedzających.

ar, KR / czecho.pl

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.