Wiadomości

  • 16 lutego 2024
  • wyświetleń: 1124

Nowoczesne metody odmładzania skóry - zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki i linie mimiczne

Materiał partnera:

Starasz się jak najlepiej dbać o swoją skórę i zachowywać zdrowy styl życia, a mimo to zauważasz na swojej skórze pojawiające się oznaki starzenia? Niestety ten naturalny proces dotyka każdego z nas, jednak nie oznacza to, że nie można go spowolnić. Co więcej, niektóre z jego skutków można skutecznie tuszować. Dowiedz się, jakie zabiegi medycyny estetycznej wspomogą Cię w walce o dłuższą młodość.

nowoczesne metody odmładzania skóry zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki i linie mimiczne
fot. 123rf


Ultradźwięki i fale radioweLifting kojarzy Ci się z inwazyjnym zabiegiem, który wiąże się z długą i uciążliwą rekonwalescencją? Współczesna medycyna estetyczna znalazła inne rozwiązanie. Obecnie rosnącą popularnością cieszą się procedury bezinwazyjne, niewymagające nawet naruszania ciągłości skóry. Jednym z nich jest zaawansowany zabieg rewitalizująco-dotleniający z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych. Zawarte w nim aż trzy technologie pozwalają działać na różnych płaszczyznach, dzięki czemu skóra nabiera gęstości, staje się gładka, promienna i lepiej napięta. W procedurze wykorzystywany jest specjalny koktajl odżywczy, którego składniki są głęboko wtłaczane w skórę dzięki zastosowaniu ultradźwięków. Z kolei fale radiowe rozgrzewają tkankę, stymulując fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu. Procedura działa także złuszczająco, co służy nie tylko lepszemu wnikaniu substancji odżywczych, lecz także nadaniu twarzy blasku i jej przyjemnemu wygładzeniu. Dla osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się przeprowadzanie sesji 3-5 zabiegów w odstępach 1-2 tygodni.

Mezoterapia autologicznymi czynnikami wzrostuMezoterapia igłowa to zabieg stosowany w medycynie estetycznej od lat, co nie znaczy, że każdy aspekt tej procedury pozostał taki sam. Zmieniły się przede wszystkim stosowane preparaty. Jednym z najnowszych jest ten pozyskiwany z krwi pacjenta - procedura ta jest szerzej znana pod nazwą "wampirzego liftingu". Przed zabiegiem krew pobierana jest z żyły odłokciowej, a następnie umieszczana w specjalnej wirówce, która oddziela od siebie jej elementy. Tak pozyskany preparat podaje się w miejsce zabiegowe metodą iniekcyjną. Zabieg ten jest niezwykle popularny, również ze względu na mniejsze ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej czy odrzucenia preparatu przez organizm. Procedury najczęściej nie trzeba powtarzać. Już po jednej sesji skóra stanie się intensywnie odżywiona, gładsza i lepiej napięta. Odzyska również młodzieńczy blask.

Mezoterapia mikroigłowaPomimo podobnej nazwy mezoterapia mikroigłowa tylko częściowo przypomina tę iniekcyjną. W obu zabiegach stosuje się specjalny koktajl odżywczy, istnieje jednak podstawowa różnica w jego podaniu - w mezoterapii mikroigłowej specjalista robi to za pomocą aparatu wyposażonego w ok. kilkadziesiąt drobnych igiełek. Mogą one być pokryte np. 24-karatowym złotem, co podnosi skuteczność zabiegu. Poza działaniem podawanej do skóry substancji na efekty składa się też naturalna stymulacja. Z pomocą nakłuć tkanka natychmiastowo pobudzana jest do regeneracji. Zabieg zwykle trwa kilkanaście minut, przy czym często zaleca się wykonywanie go w serii 5-6 sesji w odstępach 2-3 tygodni. Procedura pozwala uzyskać m.in. efekt odmłodzenia, wygładzenia skóry, zmniejszenia widoczności porów oraz poprawy nawilżenia tkanek.

LaseroterapiaLaseroterapia to typ zabiegu zalecany przede wszystkim w przypadku występowania głębszych bruzd, chociaż nie jest to bezwzględna reguła. Szczególnie popularny jest laser CO2, który powoduje powstanie w skórze mikrouszkodzeń. Pobudza to tkanki do intensywnej regeneracji. Z jego pomocą możliwe jest nawet usunięcie worków pod oczami oraz wyrównanie kolorytu skóry czy usunięcie blizn. Laseroterapia najczęściej opiera się na wykonaniu zaledwie jednego zabiegu, który trwa od 15 do 20 minut. Aby uzyskać optymalne rezultaty, po wykonaniu procedury laserowej należy unikać wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych, na pewien czas zrezygnować z sauny i basenu oraz intensywnie nawilżać okolice zabiegowe zaleconym przez lekarza preparatem.