Wiadomości

 • 4 marca 2024
 • wyświetleń: 9205

Ugrupowanie starosty przedstawiło listy. Czechowicką "jedynką" dziennikarka Gościa Niedzielnego

Komitet Wyborczy Wyborców - Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota jako pierwszy oficjalnie zgłosił swoich przedstawicieli, którzy w 5 okręgach będą ubiegali się o mandaty do Rady Powiatu w Bielsku-Białej. Jedynką na "czechowickiej liście" jest Alina Świeży-Sobel, dziennikarka Gościa Niedzielnego i społeczniczka.

Starostwo, powiat bielski, piastowska
Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej · fot. mp / czecho.pl


- Na listach znajdziecie Państwo znane osoby - to Wasi sąsiedzi, którzy oprócz pracy zawodowej aktywnie działają w swoich miejscowościach. Społecznicy i eksperci w swojej dziedzinie. Zarówno ludzie z doświadczeniem, jak i ludzie ze świeżym spojrzeniem na nasz powiat i głowami pełnymi pomysłów - mówi starosta bielski Andrzej Płonka, który za sterami powiatu bielskiego jest nieprzerwanie od 2002 roku.

Cele, które komitet stawia sobie na najbliższą kadencję skupiają się na 3 obszarach - zdrowiu, drogach i Komunikacji Beskidzkiej oraz bezpieczeństwie. To jasno określone, realne priorytety odpowiadające na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców i włodarzy poszczególnych gmin.

- Chcemy dbać o zdrowie mieszkańców regionu, zapewniając im jak najwyższą jakość usług w podległych nam placówkach. Planujemy m.in. przebudowę zabytkowych budynków, zakup nowego sprzętu oraz rozwijanie psychiatrii dzieci i młodzieży w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej, utworzenie kolejnej lokalizacji Bielskiego Centrum Psychiatrii - Olszówka, dbanie o tabor i bazę Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, a także szeroko zakrojone działania profilaktyczne, szczególnie wśród najmłodszych - wyjaśnia Andrzej Płonka.

Starosta deklaruje także rozwijać komunikację publiczną poprzez zakup nowych ekologicznych autobusów i budowę centrów przesiadkowych, a także modernizować lub budować drogi w każdej części powiatu bielskiego. Wśród licznych inwestycji są: rozbudowa drogi powiatowej Strumień-Jasienica, ul. Strumieńskiej, modernizacja ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, przebudowa drogi powiatowej z Pisarzowic do Hecznarowic, ul. Krakowskiej i Kęckiej, modernizacja ul. Bukowskiej w gminie Porąbka (II etap) oraz poprawa bezpieczeństwa poprzez przebudowę skrzyżowania drogi powiatowej na rondo - ul. Szczyrkowskiej w Bystrej w gminie Wilkowice.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców regionu KWW - Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota zamierzają nadal wspierać finansowo w zakupie nowych pojazdów i sprzętu służby, dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym poprzez modernizację i przebudowę dróg, a także dążyć do niezależności energetycznej regionu, obniżając koszty prądu (Klaster Energii Powiatu Bielskiego).

Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota w obecnej kadencji mają 9 swoich przedstawicieli w radzie powiatu, a władzę sprawują w szerokiej koalicji z klubami: PiS oraz PSL.

Z ramienia tego samego komitetu w wyborach samorządowych 7 kwietnia startują także kandydaci do Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach - szerzej na ten temat portal czecho.pl poinformuje w kolejnym artykule.

Okręg 1 Jasienica, Jaworze

 1. Jan Borowski
 2. Jacek Czader
 3. Władysława Gańcarczyk
 4. Łukasz Krzempek
 5. Ewa Cholewik
 6. Magdalena Janik
 7. Krzysztof Przemyk
 8. Filip Pierzyna


Okręg 2 Czechowice-Dziedzice

 1. Alina Świeży-Sobel
 2. Mirosław Greczka
 3. Bolesław Jonkisz
 4. Alicja Mizera
 5. Marzena Pawlik
 6. Jan Bieroński
 7. Michał Janik
 8. Barbara Tomaszewska
 9. Marek Polok
 10. Bogdan Ogrocki


Okręg 3 Bestwina, Wilamowice

 1. Jerzy Kubik
 2. Artur Beniowski
 3. Dorota Nikiel
 4. Jacek Wójcik
 5. Marzena Kozak
 6. Renata Nycz
 7. Sławomir Ślósarczyk


Okręg 4 Kozy, Porąbka

 1. Andrzej Płonka
 2. Bożena Sadlik
 3. Gabriela Grabka-Grzechynia
 4. Grzegorz Maciej Kożuch
 5. Justyna Kudelska
 6. Rafał Kowalski
 7. Ryszard Kaczmarczyk


Okręg 5 Szczyrk, Buczkowice, Wilkowice

 1. Adam Caputa
 2. Helena Byrdy-Przybyła
 3. Józef Caputa
 4. Bogusław Jakubiec
 5. Beata Świerczek
 6. Katarzyna Gnioździorz
 7. Łukasz Saferna

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.