Wiadomości

  • 18 marca 2024
  • 19 marca 2024
  • wyświetleń: 3501

[FOTO] Sarna wpadła do stawu i zaplątała się w sznurki. Zwierzęciu pomogli strażacy

W niedzielę 17 marca w godzinach popołudniowych strażacy interweniowali na terenie stawów na granicy Bestwiny i Czechowic-Dziedzic. Dyżurny centrum powiadamiania ratunkowego przyjął zgłoszenie o treści: "Sarna wpadła do stawu około 20 metrów od brzegu, chyba jest zaplątana w jakieś sznurki i nie może się oswobodzić".

Interwencja straży pożarnej na terenie stawów na granicy Bestwiny i Czechowic-Dziedzic - 17.03.2024 · fot. asp. Zdzisław Burian, KM PSP Bielsko-Biała


Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, zaplątane zwierzę znajdowało się w stawie około 30 metrów od brzegu. Strażacy zabezpieczeni w suche skafandry uwolnili sarnę i wyciągnęli ją na brzeg.

- Zwierzę ze względu na duże wycieńczenie nie było w stanie stanąć na własne nogi, dlatego przekazano je do Ośrodka Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom - podają bielscy strażacy.

mp / czecho.pl

źródło: Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.