Wiadomości

  • 19 marca 2024
  • wyświetleń: 182

Zobacz, jak roboty spawalnicze mogą ułatwić pracę w Twojej firmie!

Materiał partnera:

Automatyzacja procesów w przemyśle odgrywa ważną rolę w poprawie wydajności, jakości oraz bezpieczeństwa pracy. Jednym z obszarów o najwyższym potencjale zmian jest spawanie. Dlaczego warto rozważyć zastąpienie starszych urządzeń przez innowacyjne roboty? W jaki sposób mogą one ułatwić pracę? Zapraszamy do lektury artykułu!

Robot spawalniczy QIROX QRC-290


Po pierwsze zwiększenie wydajności i precyzjiNawet najlepszy spawacz nie jest w stanie wykonać dwóch identycznych spoin. To rezultat wielu czynników i niuansów, na które nie znaleziono do tej pory remedium. Alternatywą mogą być jednak roboty spawalnicze. To zaawansowane maszyny, które wykonują działania z dużą precyzją i powtarzalnością.

W przeciwieństwie do aktywności podejmowanych przez pracowników, roboty nie męczą się, nie potrzebują przerw na odpoczynek ani nie mają problemów z utrzymaniem koncentracji. Dzięki temu mogą pracować non-stop, na dużych obrotach, co znacząco zwiększa wydajność produkcji. Nie bez znaczenia jest dokładność całego procesu. Nowe roboty spawalnicze utrzymują bardzo wysokie wskaźniki precyzji i powtarzalności poniżej 0,1 m. Zapewnia to najwyższą jakość spawu.

Po drugie redukcja kosztów i czasuInwestycja w park maszynowy może się szybko zwrócić. Decyduje o tym szereg czynników. Wykorzystanie innowacyjnych maszyn pozwala zredukować koszty i czas potrzebny na produkcję. Nowoczesne urządzenia są w stanie pracować szybciej niż ludzie, co skraca proces uzyskiwania gotowego wyrobu.

Budowa robotów spawalniczych oparta na wykorzystaniu metod biometrycznych pozwoliła także zwiększyć szybkość i elastyczność wykonywanych ruchów. Ponadto automatyzacja eliminuje błędy ludzkie, co zmniejsza koszty związane z wadliwymi modelami i naprawami.

Nie bez znaczenia dla budżetu firmy będzie także jakość użytych materiałów, a co za tym idzie, żywotność maszyny. Przy użytkowaniu zgodnym z instrukcją i przeprowadzeniu regularnych prac serwisowych, robot może posłużyć przez wiele lat. Zmniejsza to potencjalne wydatki na reorganizację parku maszynowego w przyszłości.

W analizie kosztów i korzyści warto także wziąć pod uwagę wysoki koszt zatrudnienia specjalistów. Doświadczeni, sumienni i zdolni spawacze są na wagę złota. Pozyskanie i utrzymanie ich lojalności wiąże się z dużymi wydatkami, daleko przekraczającymi wysokość średniego wynagrodzenia krajowego. Spawanie robotem rozwiązuje ten problem, gdyż operator może cechować się innymi kompetencjami. Świetne urządzenia spawalnicze oferuje firma Cloos.pl.

Po trzecie zwiększenie bezpieczeństwa pracownikówRalph Nader, amerykański polityk i aktywista społeczny powiedział, że "nie ma lepszej polityki w społeczeństwie niż dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo jego ludzi". Dotyczy to tak kwestii prywatnych, jak i zawodowych. Z tego względu zakłady przemysłowe powinny stawiać kwestię ochrony pracowników jako priorytet. Ze względu na swoją charakterystykę spawanie wiąże się z licznymi czynnikami ryzyka.

Występowanie wysokich temperatur może zakończyć się poparzeniem. Emisja szkodliwych substancji w długim okresie może nieść za sobą negatywne skutki zdrowotne. Jasne światło obserwowane przez wiele lat codziennego spawania bardzo często kończy się uszkodzeniem wzroku. Roboty spawalnicze eliminują te wszystkie sytuacje, ponieważ są odporne na działanie wysokich temperatur i nie wymagają obecności człowieka w strefie pracy.

Operator jest "uwolniony" od stanowiska spawalniczego, co sprawia, że jego praca jest o wiele bezpieczniejsza.