Wiadomości

  • 3 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 47

Jak tanio zorganizować powrót z Niemiec do Polski?

Materiał partnera:

Podróżowanie po Europie jest dzisiaj wyjątkowo proste, bo do większości państw nie trzeba mieć nawet paszportu. Pozostaje tylko wybór odpowiedniego środka transportu - dla wielu pasażerów, oprócz komfortu, istotna będzie także cena biletu. W jaki sposób można tanio wrócić z zagranicy do Polski?

samolot


Jak można podróżować między Niemcami a Polską?Niemcy leżą tuż za zachodnią granicą Polski. Powrót z Niemiec da się zorganizować różnymi środkami transportu. Samolotem jest z reguły najszybciej, ale i najdrożej, poza tym to rozwiązanie głównie dla osób poruszających się między dużymi miastami - jeśli celem jest dojazd do małego polskiego miasteczka, to trzeba jeszcze doliczyć czas przesiadki i podróży busem lub podmiejskim pociągiem.

Pociągi z Niemiec najczęściej nie docierają bezpośrednio do miejsca przeznaczenia. Większość tras międzynarodowych zaczyna się z Berlina, czyli ktoś podróżujący z innych landów będzie musiał się przesiadać przynajmniej raz. Do tego pociągi międzynarodowe już nie są wcale tak tanie i wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca - w obleganych terminach, np. przed świętami, może być z tym kłopot.

Jeszcze innym rozwiązaniem są busy z Niemiec do Polski. Kursy realizowane są z każdego landu i nie tylko z Hamburga czy Monachium, ale również tych mniejszych miejscowości. Busy docierają do każdego regionu Polski, choć należy wcześniej sprawdzić, który konkretnie przewoźnik obsługuje daną trasę - podane jest to zawsze w opisie oferty.

Gdzie kupić tani bilet na busa do Polski?Rezerwację miejsca w busie można zrobić m.in. na stronie internetowej https://www.niemcy.busy.travel/busy_do_polski. W wyszukiwarce podróżny wybiera miejsce odjazdu busa oraz przystanek docelowy, następnie termin podróży i liczbę kupowanych biletów. Większość przewoźników oferuje opcję wynajęcia busa dla większej grupy oraz usługi niestandardowe - szczegóły ustalane są wtedy indywidualnie.

Choć cena często jest decydującym czynnikiem, to jednak warto zwrócić uwagę na jeszcze inne aspekty, jak doświadczenie kierowców, częstotliwość postojów, dostęp do przestrzeni bagażowej, ubezpieczenie kierowcy i podróżnych, aktualne przeglądy techniczne busów, znajomość międzynarodowych tras. Busy do Niemiec są godne uwagi.

Czym jest system "door-to-door"?Usługa "door-to-door" jest bardzo wygodna dla osób, które chcą po prostu szybko i bez komplikacji dojechać na miejsce. Trasa zaczyna się i kończy pod wskazanym w zamówieniu adresem - pasażer nie musi dojeżdżać na dworzec w Niemczech, a bus zatrzymuje się pod domem klienta zamiast na publicznym przystanku.