Wiadomości

  • 10 kwietnia 2024
  • 14 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 5670

[WIDEO] Nieodpowiedzialna mieszkanka Czechowic-Dziedzic. Odebrała matkę oseskom

Oseski kuny straciły matkę przez nieodpowiedzialną mieszkankę Czechowic-Dziedzic. O sprawie poinformował w mediach społecznościowych Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom.

Nieodpowiedzialna mieszkanka Czechowic-Dziedzic. Odebrała matkę oseskom
Nieodpowiedzialna mieszkanka Czechowic-Dziedzic. Odebrała matkę oseskom · fot. Facebook / Mysikrólik


- Niestety już bez matki - tak swój wpis w mediach społecznościowych, na temat wyżej wspomnianej sytuacji, rozpoczął Ośrodek "Mysikrólik", który od razu podkreślił, że "niszczenie gniazd i młodych w okresie rozrodu jest niezgodne z prawem".

- Młode kuny zostały usunięte z poddasza, a ich matka z pewnością złapana i wywieziona. Odebraliśmy kilka dni temu telefon w tej sprawie od mieszkanki Czechowic-Dziedzic z żądaniem przyjęcia zdjętego z poddasza problemu. Po pouczeniu mieszkanki o dokonaniu czynu karalnego i prośbie umożliwienia wychowania młodych przez ich matkę, oseski zostały podrzucone pod klinikę "Orka" w Czechowicach-Dziedzicach, skąd trafiły do nas - relacjonuje "Mysikrólik".

- Opieka nad maluchami jest wymagająca i obarczona dużym ryzykiem powikłań, matka szuka swoich dzieci a mieszkanka Czechowic-Dziedzic śpi spokojnie (życzymy kolorowych snów) - podsumował Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.