Wiadomości

  • 12 kwietnia 2024
  • 15 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 16557

W PG Silesia kończy się proces reorganizacji. Kopalnia przeszła go z kilku powodów

Czechowicka kopalnia Silesia kończy proces reorganizacji. Zakład przeszedł go z kilku powodów, o których w rozmowie z portalem nettg.pl opowiedział Marcin Sutkowski, główny akcjonariusz spółki Bumech S.A., właściciela "Silesii".

kopalnia, silesia, brama, wykadrowane
Brama główna PG Silesia · fot. mp


- Silesia ma jedno wąskie gardło, które nazywa się skip. Nie jesteśmy w stanie więcej wyciągnąć jak 12,5 tysięca ton urobku na dobę, a realnie jest to w granicach 10-11 tysięcy ton. Jeśli z systemu jednościanowego mamy 7-9 tysięcy ton plus 1-2 tysięce ton z przodków, to utrzymywanie systemu dwuścianowego nie ma sensu. Oczywiście musimy produkcję inteligentnie zbuforować magazynem tak, aby w przypadku jakiejkolwiek awarii klienci mieli zapewnione bezpieczeństwo dostaw - podkreślił w rozmowie z nettg.pl Marcin Sutkowski, główny akcjonariusz spółki Bumech S.A.

Jak poinformował portal Trybuny Górniczej, "zakład w sposób naturalny pożegnał się z osobami, które były najmniej produktywne".

- Pod lupę wzięliśmy tych, którzy zaliczali najwięcej absencji, mieli na koncie częste "enki". Dokładnie przyjrzeliśmy się zwolnieniom lekarskim. Po prostu nie przedłużyliśmy umów na czas określony. Jeśli nieobecności były częste, ciągnęły się miesiącami, to niestety z takimi pracownikami żegnaliśmy się, gdyż dezorganizowali pracę i nadmiernie obciążali kolegów ze swoich brygad. Zostali z nami na stałe pracownicy sumienni, rzetelni. Słowem, dokonaliśmy szczegółowego przeglądu kadr. Zredukowaliśmy stan dotychczasowego zatrudnienia o około 8-9 proc. Ten proces jest już prawie zakończony - wyjaśnił Sutkowski na łamach portalu nettg.pl i dodał, że "cięcia dotyczyły również firm zewnętrznych".

Jak podkreślił Sutkowski w rozmowie z portalem Trybuny Górniczej, "sytuacja na rynku węgla nie jest dobra, ponieważ ceny znacząco spadły". - Trzeba się asekurować. Nasz plan przewiduje zmniejszenie sprzedaży o około 10%, przy jednoczesnym spadku kosztów o około 30 procent. Tą drogą zmierzamy - podsumował.

Silesia fedrować będzie jedną ścianą i dwoma przodkami.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj