Wiadomości

  • 15 kwietnia 2024
  • 17 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 2120

[FOTO] Weekend pełen sukcesów dla tenisistów stołowych MKS. Historyczny moment i grad medali

To był weekend pełen sukcesów dla zawodników Ośrodka Szkolenia Tenisa Stołowego MKS Czechowice-Dziedzice! Najpierw z obozu klubu dotarły informacje mówiące o tym, że tenisiści stołowi z naszego miasta zostali mistrzami 2. ligi, a potem o awansie Oli Kuzio na Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek w Zielonej Górze. W niedzielę czechowiczanie zdobyli grad medali na Mistrzostwach Śląska.

Historyczny momentDrużyna mistrzów 2. ligi
Drużyna mistrzów 2. ligi · fot. MKS Czechowice-Dziedzice / OSTS


W piątek 12 kwietnia zawodnicy Ośrodka Szkolenia Tenisa Stołowego MKS Czechowice-Dziedzice wygrali 21. mecz z rzędu w 2. lidze i na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnili sobie tytuł mistrzowski! Był to dla nich historyczny moment - zostali najmłodszymi mistrzami 2. ligi seniorów w Polsce!

- Chyba nikt nie obstawiał przed rozpoczęciem ligi, że drużyna składająca się z trzech 14-latków pod opieką grającego trenera Adama, może sprawić tak ogromną niespodziankę. Ogromne brawa dla całej drużyny i wszystkich, którzy w nas wierzyli! - skomentował sukces swoich zawodników OSTS MKS Czechowice-Dziedzice.

W maju mistrzowie 2. ligi z czechowickiego MKS zagrają baraże o 1. ligę.

Awans na mistrzostwa i grad medaliZawodnicy OSTS MKS Czechowice-Dziedzice na Mistrzostwach Śląska Młodzików i Młodziczek w Jastrzębiu - Zdroju · fot. OSTS MKS Czechowice-Dziedzice


Mistrzostwo 2. ligi to nie jedyny sukces tenisistów stołowych MKS, który czechowiczanie wywalczyli w miniony weekend. W sobotę 13 kwietnia Ola Kuzio awansowała na Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek w Zielonej Górze. Dzień później w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Śląska Młodzików i Młodziczek. Zawodnicy Ośrodka Szkolenia Tenisa Stołowego odnotowali następujące wyniki:

Gra pojedyncza
  • 1. miejsce - mistrzostwo:Mateusz Orszulak,
  • 2. miejsce: Leon Krawczyk
,

Gra podwójna

  • 1. miejsce - mistrzostwo: Mateusz Orszulak, Leon Krawczyk,
  • 3. miejsce: Marcel Pawłowski, Igor Ptak (Mysłowice).


Turniej drużynowy (młodzicy)

  • 1. miejsce - mistrzostwo: Mateusz Orszulak, Leon Krawczyk.


Turniej drużynowy (młodziczki)

  • 3. miejsce: Aleksandra Kałuża, Kamila Byrdziak.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.