Wiadomości

  • 19 kwietnia 2024
  • 22 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 18737

Zaginięcie dziewczynki, śmierć i tragiczny wypadek. Nasze miasto tłem kryminalnej historii

W środę 24 kwietnia na rynku wydawniczym pojawi się nowa książka Hanny Greń pod tytułem "Ci, którzy zostali". Jej tłem są Czechowice-Dziedzice, w których toczy się znaczna część akcji.

Czechowice-Dziedzice, centrum, dron
Centrum Czechowic-Dziedzic - zdj. ilustracyjne · fot. wpk / czecho.pl


Powieść "Ci, którzy zostali", ukaże się nakładem wydawnictwa IV Strona. - Ten, kto wyrządza krzywdę, musi liczyć się z zemstą. Zaginięcie dziewczynki. Tragiczny wypadek motocyklistów. Śmierć młodej kobiety. Gangsterskie porachunki. Każde z tych wydarzeń wymaga zdecydowanej interwencji policji z Bielska-Białej - możemy przeczytać w opisie książki.

- Dochodzenia okazują się o wiele bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Pojawiają się konflikty interesów, kłamstwa przechodzą przez gardło łatwiej niż prawda, a żądze okazują się silniejsze niż rozsądek. Niełatwo odkryć, gdzie czai się największe zagrożenie. I zapobiec eskalacji zła.
Nadkomisarz Oskar Superson musi podjąć ryzykowną grę. Stawką jest jego kariera i życie dziecka. Jeśli popełni błąd, może doprowadzić do tragedii
- dodaje wydawca.Fragment książki można znaleźć TUTAJ.

Hanna Greń urodziła się w Wiśle, a obecnie mieszka Bielska-Białej. Z wykształcenia jest ekonomistka, do 2014 roku była właścicielką biura rachunkowego, niedługo później wydała swoją pierwszą powieść. Pasjonuje się kryminalistyką, a jej mąż - emerytowany policjant - jest pierwszym recenzentem jej książek. W wolnych chwilach uwielbia spacerować po lesie, najbardziej jesienią, a także haftować i czytać. Autorka m.in. "Wioski kłamców" rozpoczynającej kryminalną serię z Dionizą Remańską.

W piątek 26 kwietnia o godzinie 20.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się spotkanie autorskie z Hanną Greń, podczas którego pisarka opowie o książce "Ci, którzy zostali". Więcej o tym wydarzeniu portal czecho.pl informuje w artykule "Kryminalna "Noc w Bibliotece": spotkanie autorskie z Hanną Greń i pokaz filmowy".

Zaginięcie dziewczynki, śmierć kobiety i tragiczny wypadek. Nasze miasto tłem kryminalnej historii
fot. Wydawnictwo IV Strona

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.