Wiadomości

  • 28 kwietnia 2024
  • 29 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 2490

[FOTO] Zabrakło naprawdę niewiele. Młodzi druhowie z Ligoty o krok od finału

Za nami wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W eliminacjach udział wzięło 80 uczestników w trzech grupach wiekowych. Wśród nich znaleźli się Karol Mrzyk oraz Mateusz Czakoń, którzy reprezentowali gminę Czechowice-Dziedzice oraz rodzimą jednostkę OSP Ligota.

Wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" - 27.04.2024 · fot. OSP Ligota


Karol Mrzyk wystartował w grupie klas 1-4 szkół podstawowych, a Mateusz Czakoń - w grupie szkól ponadpodstawowych. Po teście pisemnym oraz dogrywce ustnej nasi reprezentanci gminy i OSP Ligota zajęli: odpowiednio 4. i 3. miejsce.

- Mimo, iż do finału krajowego zabrakło niewiele, chłopakom należą się wielkie podziękowania i gratulacje! - podkreśla OSP Ligota w mediach społecznościowych.

Dla Mateusza Czakonia były to ostatnie eliminacje w OTWP ze względu na osiągnięty wiek. - Warto wspomnieć, iż w swojej "karierze" zmagań w konkursie był kilkukrotnie zwycięzcą eliminacji gminnych i powiatowych, trzykrotnie uczestniczył w eliminacjach wojewódzkich, a w ubiegłym roku je zwyciężył i w najwyższym szczeblu krajowym został Wicemistrzem Polski - dodaje jednostka z Ligoty.

OSP Ligota zwróciła uwagę, że wcześniej wspomniany Karol Mrzyk już teraz odnosi sukcesy porównywalne do starszego kolegi. - Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości złoto finału krajowego będzie w jego ręku - podsumowuje.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.