• 10 maja 2024
  • 13 maja 2024
  • wyświetleń: 4958

Brąz, pierwsze i czwarte miejsce czechowickich kajakarzy w finale Pucharu Świata na Węgrzech!

Wojciech Pilarz i Wiktor Leszczyński wywalczyli pierwsze miejsce, zaś Justyna Iskrzycka zdobyła brąz i czwartą lokatę w sobotnich finałach Pucharu Świata!

Justyna Iskrzycka

W piątek 10 maja wystartował Puchar Świata w węgierskim Szeged. W szranki stanęło dwóch zawodników MKS Czechowice-Dziedzice - Wojciech Pilarz i Wiktor Leszczyński oraz brązowa medalistka Igrzysk w Tokio - Justyna Iskrzycka.

W sobotnim Finale A K1 na 1000 metrów Justyna Iskrzycka wywalczyła brązowy medal, zaś w finałowej kategorii K2 na 500 metrów razem z Kasią Kołodziejczyk zdobyły miejsce 4.

szeged , pilarz, leszczyński
Wojtek Pilarz i Wiktor Leszczyński · fot. Polski Związek Kajakowy

Duet Wojtek Pilarz - Wiktor Leszczyński w finale C w kategorii K2 na 500 m zajęli miejsce 1! Gratulujemy!

Loading...

Loading...

Loading...

Dodajmy, że trener kadry kajakarek Tomasz Kryk podkreślił, że skład na igrzyska olimpijskie w Paryżu ogłosi 9 czerwca.

Warto nadmienić, że złoty medal zdobyła występująca w reprezentacji Niemiec czechowiczanka Paulina Paszek.