Wiadomości

  • 16 maja 2024
  • 18 maja 2024
  • wyświetleń: 683

Wybieracie się na Puchar Świata MTB i XCO w Bielsku-Białej? Można skorzystać z dodatkowych autobusów MZK

Za nami:

Od 17 do 18 maja, w związku z organizacją Pucharu Świata MTB UCI Enduro w Bielsku-Białej, bielski MZK uruchomi dodatkowe kursy linii nr 10 na skróconej trasie przejazdu w relacji Piastowska Dworzec - Uniwersytet Błonia - Warszawska Dworzec. Ułatwią onedojazd na miejsce imprezy sportowej oraz do strefy kibica zlokalizowanej na mikuszowickich Błoniach.

Autobus linii numer 10 MZK Bielsko-Biała
Autobus linii numer 10 MZK Bielsko-Biała · fot. Wydział Komunikacji UM BB


W piątek w godzinach około 16.30 - 22.30 oraz w sobotę w godzinach około 7.30 - 22.30 autobusy na trasie Piastowska Dworzec - Uniwersytet Błonia - Warszawska Dworzec będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością co około 15 - 30 minut.

Ponadto uruchomiony zostanie kurs o godzinie 23.26 z przystanku Uniwersytet Błonia realizowany do przystanku Cieszyńska Hulanka, a następnie do Zajezdni MZK przez Os. Beskidzkie, Os. Karpackie.

Odjazdy linii nr 10 na miejsce odbywania się imprezy z rejonu dworca Bielsko-Biała Główna oraz dworca autobusowego będą odbywały się z przystanku zlokalizowanego przy przejściu podziemnym na ul. Piastowskiej — Piastowska Dworzec.

Przystanek zlokalizowany najbliżej strefy kibica (oddalony o ok. 700 m) to przystanek początkowo-końcowy linii nr 10 — Uniwersytet Błonia. Powrót w rejon dworców kolejowego i autobusowego odbywa się do przystanku zlokalizowanego przy ul. 3 Maja w rejonie przejścia podziemnego — 3 Maja Dworzec (dla kursów w kier. Wapienicy) — lub do przystanków 3 Maja Dworzec oraz Warszawska Dworzec (dla dodatkowych kursów skróconych).

Dojazd do rejonu strefy kibica możliwy jest także za pomocą linii nr 12 do przystanku Uniwersytet Błonia oraz liniami nr 24 i 57 do przystanku Bystrzańska Urząd Skarbowy.

Specjalne rozkłady jazdy obowiązujące w dniach 17 - 18 maja 2024 r. są już dostępne w aplikacji OnTime oraz na stronie http://www.rozklady.bielsko.pl

Aby sprawdzić rozkład jazdy należy wybrać numer linii, kliknąć na konkretny przystanek, a następnie wybrać z kalendarza datę 17 lub 18 maja.

Więcej o Pucharze Świata MTB UCI Enduro w Bielsku-Białej portal czecho.pl pisze w artykule "Takich zawodów jeszcze w Polsce nie było! Święto downhillu i enduro w Bielsku-Białej i Szczyrku".

Specjalne rozkłady jazdy obowiązujące w dniach 17 - 18 maja:

mp / czecho.pl

źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.