Wiadomości

  • 7 czerwca 2024
  • 18 czerwca 2024
  • wyświetleń: 2888

Zakończyła się rekrutacja do czechowickich szkół średnich

Język angielski obowiązkowy dla wszystkich, do wyboru: język niemiecki i hiszpański. To w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach. Absolwenci ósmych klas szkół podstawowych mieli czas do 17 czerwca na wybór szkoły średniej. Obowiązywały zgłoszenia drogą elektroniczną.

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach
Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Powiat bielski


W czechowickim liceum absolwenci podstawówek mogli wybrać klasę o profilu: matematycznym, biologicznym lub humanistycznym. - Za naszym LO stoją wyniki matur, którego to egzaminu zdawalność jest co roku bardzo dobra. Z pewnością jest również ważne, że młody człowiek może wybrać placówkę bliżej miejsca zamieszkania - mówi Dorota Nikiel z Zarządu Powiatu (klub radnych Rodzina, Prawo, Wspólnota).

W szkole przy ul. Konopnickiej 9 w Czechowicach-Dziedzicach stawiają nie tylko na naukę. Placówka jest po modernizacji segmentu sportowego: generalnym remoncie sali gimnastycznej, sanitariatów i szatni. Młodzież korzysta również z odnowionej biblioteki i świetlicy szkolnej. Czas między lekcjami można wykorzystać na siłowni zewnętrznej lub w szkolnym ogrodzie, który został powiększony o część zieloną, a w tym sezonie wszystko po raz pierwszy zakwita.

Młodych ludzi zainteresowanych zdobyciem konkretnego zawodu powiat bielski zachęca do przejrzenia oferty Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach. Mają oni do wyboru 5-letnie technikum oraz 3-letnią szkołę branżową I stopnia.

Powiat bielski jest organem prowadzącym także dla czechowickiego Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 oraz Powiatowego Zespołu Placówek-Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk. W tych placówkach nabór odbywa się na innych zasadach.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.