Wiadomości

  • 22 czerwca 2024
  • 24 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1341

Wakacyjne zmiany w kursowaniu autobusów. Komunikaty PKM i MZK

W związku z wakacjami PKM Czechowice-Dziedzice oraz MZK Bielsko-Biała wprowadzają zmiany w kursowaniu autobusów.

autobus, pkm, solaris
fot. Adrian Migdał


Wakacyjny rozkład jazdy w czechowickim PKMJak informuje PKM Czechowice-Dziedzice, w związku z zakończeniem roku szkolnego od poniedziałku 24 czerwca do piątku 28 czerwca jego autobusy będą kursować według rozkładu feryjnego. W tym okresie nie będą kursowały autobusy linii 1S oraz pozostałe kursy oznaczone literą "S" na liniach 2, 3, 4, 5 i VII. Autobus linii nr 8 będzie kursował zgodnie z rozkładem jazdy.

Z kolei od poniedziałku 1 lipca do piątku 30 sierpnia w PKM będzie obowiązywał rozkład wakacyjny. Autobus linii nr 8 nie będzie kursował.

Zmiany także w kursowaniu autobusów MZK Bielsko-BiałaO wakacyjnych zmianach w kursowaniu autobusów MZK Bielsko-Biała poinformował Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego.

W okresie od poniedziałku 24 czerwca do piątku 30 sierpnia na liniach nr 12, 24, 27, 28, 31, 34, 35L, 56, 57 wprowadzony zostaje rozkład jazdy obowiązujący w dni robocze wakacyjne oraz zawieszone zostaje kursowanie linii D. W tym okresie autobusy linii nr 24 realizują kursy wyłącznie do przystanków Wapienica Strażacka lub Wapienica Park Przemysłowy ABB (nie obsługują przystanku Wapienica ARR).

Od 29 czerwca do 1 września na liniach nr 1 oraz 8 wprowadzone zostają nowe tymczasowe rozkłady jazdy obowiązujące w soboty, niedziele i święta celem zwiększenia częstotliwości kursowania linii do terenów rekreacyjnych oraz pływalni "Start" w Cygańskim Lesie. Rozkłady jazdy obu linii zostały skoordynowane na wspólnych odcinkach tras pomiędzy przystankami Hotel Prezydent - Armii Krajowej Szpital Wojewódzki - 3 Maja Dworzec, zapewniając od godz. 9:00 do godz. 18:00 odjazdy w takcie co ok. 10 minut.

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przypomina, że od 1 czerwca wprowadzony został nowy rozkład jazdy linii nr 16 we wszystkie dni tygodnia o zwiększonej częstotliwości kursowania, zapewniając przez większą część dnia odjazdy w takcie co 30 minut, a od 29 czerwca - po wprowadzeniu zmiany trasy przejazdu linii nr 2 - ułatwiony zostanie dojazd do pływalni "Panorama".

Informacje o godzinach odjazdów, a także nowych rozkładach jazdy, są zamieszczone w aplikacji OnTime oraz na stronie http://www.rozklady.bielsko.pl po wybraniu konkretnej daty w czasie trwania wakacji, a także w obowiązujących rozkładach jazdy na przystankach.

Wakacyjne zmiany w kursowaniu autobusów. Komunikaty PKM i MZK
fot. Wydział Komunikacji UM BB

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.