Wiadomości

  • 5 lipca 2024
  • 11 lipca 2024
  • wyświetleń: 3739

Utrudnienia dla kierowców w Zabrzegu. Fragment ul. Sikorskiego jest zamknięty

Od poniedziałku 8 lipca całkowicie zamknięty dla ruchu jest fragment ulicy Sikorskiego w Zabrzegu - od skrzyżowania tej drogi z ul. Miliardowicka do Ul. Zabrzeskiej. Utrudnień muszą spodziewać się nie tylko kierowcy, ale także pasażerowie PKM.

Przebudowa ul. Sikorskiego w Zabrzegu - 5.07.2024 · fot. mp / czecho.pl


W piątek 5 czerwca ul. Sikorskiego byłą nieprzejezdna od skrzyżowania z ul. Miliardowicką do ul. Pasiecznej - przeprowadzano frezowanie nawierzchni.

Jak poinformowało PKM Czechowice-Dziedzice, od poniedziałku 8 lipca do zakończenia prac obsługa przystanków Ligota Zabrzeska/Czechowicka oraz Zabrzeg Sikorskiego/Winogronowa jest zawieszona.

Przebudowa fragmentu il. Sikorskiego w Zabrzegu - od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Zabrzeską - rozpoczęła się w poniedziałek 1 lipca. Zakres robót to przebudowa jezdni, chodników i zjazdów, a także budowa chodnika i zatoki autobusowej oraz przebudowa skrzyżowań z innymi drogami.

Do tego kwestie odwodnienia, kanalizacji sanitarnej, wszelkich sieci oraz oświetlenia ulicznego. Inwestycja, na którą powiat bielski pozyskał fundusze z budżetu państwa (niespełna 50% kosztów) potrwa do końca 2024 roku. Pieniądze na wkład własny pochodzą z budżetów: powiatu i czechowickiej gminy.

Do kiedy wyżej wymieniony fragment drogi zostanie zamknięty? Wszystko zależy od postępu robót.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.