Wiadomości

  • 1 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 1368

Skradł znajomemu samochód

Niecodzienne zdarza się, aby sprawcy sami oddawali się w ręce stróżów prawa, przyznając się do popełnienia przestępstwa. Tak było w przypadku 28-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic, który w zeszłym tygodniu zgłosił do komisariatu twierdząc, że skradł znajomemu samochód.

Mężczyzna był nietrzeźwy, miał we krwi 1,5 promila alkoholu. W rozmowie z policjantami oświadczył, że do kradzieży doszło w środę - 26 marca. Peugeot należący do mieszkańca Ligoty stał na podwórku przed posesją. Samochód był otwarty, właściciel pozostawił wewnątrz kluczyki i dokumenty.

Ponieważ sprawca chciał pilnie dostać się do Bielska-Białej, wsiadł do samochodu i odjechał. W drodze do celu spowodował jednak kolizję, najeżdżając na tył jadącego przed nim samochodu. Sprawca wskazał miejsce postoju uszkodzonego Peugeota. Policjanci zwrócili go właścicielowi.

Skruszony złodziej trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu - przestępstwo, za które grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Policja Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.