czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 676

Noc z Andersenem w miejskiej bibliotece

Już po raz 6 Miejska Biblioteka Publiczna Oddział Dziecięcy i Filia nr 10 z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej brały udział w międzynarodowej imprezie pod tytułem „Noc z Andersenem”.

W tym roku zabawa odbyła się w nocy z 28 na 29 marca . W Oddziale Dziecięcym wśród regałów z książkami, dzieci bawiły się i czytały bajki. Do wspólnego czytania zaprosiły burmistrza Czechowic-Dziedzic Marina Błachuta. Tradycyjnie już dzieciaki szukały skarbu, posadziły również drzewko – „Świerkobaj duński”. Złożyły także przyrzeczenie, że nigdy nie zaprzestaną czytać baśni i nawet jako dorosłe będą pielęgnować w sobie dziecko. Własnoręcznie wykonały tekturową makietę miasteczka Andersena – Odense. Po wielogodzinnych harcach dzieci cisza nocna zapadła o …4.30 rano.

W Filii nr 10 uczestniczyło w imprezie 9 dzieci, które opieką bibliotekarek wzięło udział w nocnej przygodzie. Dzieci bawiły się, czytały, rysowały nie zabrakło tańców i wspólnego śpiewania przy akompaniamencie gitary. Tradycyjnie na uczestników czekało wiele atrakcji i niespodzianek, m.in. malowanie twarzy i wyprawa do krainy czarów i magii.

Ponadto dzieci przygotowały rysunek, który wraz z życzeniami i pozdrowieniami zostanie wysłany do Królowej Danii Małgorzaty II. Nie lada atrakcją okazała się wyprawa i wspólny wieczorny posiłek w McDonalda. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało upominek wraz z Patentem nieustraszonego podróżnika do krainy baśni i magii.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.