czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 1906

Parafianie powitali swojego proboszcza

Po niemal wieku istnienia ewangelickiego domu modlitwy czechowiccy parafianie powitali wreszcie swojego proboszcza.

Ks. Janusz Holesz, który poprowadzi zbór, w Czechowicach zdążył się już zadomowić. Parafią administrował prawie przez 15 lat. W minioną niedzielę na urząd proboszcza ks. Holesza wprowadził biskup diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego Paweł Anweiler. Gratulacje proboszczowi jeszcze w trakcie ceremonii złożyli czechowicki burmistrz Marian Błachut i jego małżonka. Uroczystość uświetnił występ chóru z parafii ewangelickiej w Pszczynie.

Ks. Janusz Holesz pochodzi z Pszczyny. Tam urodził się w 1961 r. Ukończył Chrześcijańską Akademię Teologiczną w Warszawie. 30 listopada 1986 r. w zabytkowym Kościele Pokoju w Świdnicy został ordynowany. W tym roku objął funkcję wikariusza i administratora parafii w Gorzowie Wielkopolskim, którą pełnił przez siedem lat. Początkiem sierpnia 1993 r. został administratorem parafii w Czechowicach-Dziedzicach.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.