czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 1025

Uwaga na kieszonkowców!

Po raz kolejny policja apeluje o ostrożność, ostatnie dni wskazują bowiem na wzmożoną aktywność złodziei. Dowodzą temu liczne zgłoszenia, jakie odnotowuje bielska Policja. Pośpiech, roztargnienie, a czasem zwykłe niedbalstwo i lekkomyślność ofiar bezwzględnie wykorzystują kieszonkowcy.

Złodzieje grasują również w bielskich urzędach i prywatnych firmach. Wchodzą jako zwykli interesanci i z otwartych biur, czy pomieszczeń socjalnych kradną wartościowe przedmioty.

Łupem sprawców stają się też wartościowe przedmioty pozostawione w samochodach. Często zdarza się, że roztargnieni pokrzywdzeni po prostu zapominają o zamknięciu drzwi pojazdu.

Należy przy tym pamiętać, że dla sprawców tych przestępstw właściwie żadnej przeszkody nie stanowią zamknięte drzwi pojazdów, w których lekkomyślni pokrzywdzeni pozostawiają torby, torebki, saszetki i inne cenne rzeczy. Często zdarza się, że cena wymiany rozbitej szyby, czy uszkodzonego zamka, znacznie przekracza wartość przedmiotów skradzionych z wnętrza samochodu.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.