czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 2071

Plac Jana Pawła II zmienia oblicze

W ubiegłym roku na Placu Jana Pawła II wyremontowano fontannę, kaskady i cześć schodów. W roku bieżącym na remont placu przeznaczono kolejne środki finansowe w wysokości 240 tys. zł.

Pierwotnie, kwota ta miała być przeznaczona na generalny remont pozostałej części schodów. Po przedstawieniu kosztorysu okazało się, że koszt ich remontu przewyższał środki zarezerwowane na ten cel w budżecie. W związku z tym, zmieniony został zakres robót.

Schody zostaną jedynie zabezpieczone przed dalszą dewastacją, uzupełnione będą barierki. Pożegnamy się ze słupami oświetleniowymi, które zostaną zastąpione lampami parkowymi, plac zostanie doświetlony. Wokół fontanny zamontowane zostanie 12 ławek, będzie więcej zieleni, na placu ustawione zostaną dodatkowe donice obsadzone roślinnością.

Tuż przed budynkiem Urzędu powstał już zieleniec, który w najbliższych dniach zostanie obsadzony kwiatami, przewidziano również miejsce na maszty flagowe. Powiewać będą tu flagi: miejska, narodowa i Unii Europejskiej.

ups / czecho.pl, źródło: UM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.