czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 3211

Pożar w Urzędzie Miejskim

23 kwietnia o godz. 14.00 w Urzędzie Miejskim ogłoszony został alarm przeciwpożarowy. Paliło się pomieszczenie biurowe na II piętrze budynku. Powiadomiono Państwową Straż Pożarną - telefon alarmowy 998, o niebezpieczeństwie. Burmistrz podjął decyzję o ewakuacji z budynku około 80 pracowników.

W ciągu kilku minut od powiadomienia, pod Urząd Miejski przy pl. Jana Pawła II podjechały dwa wozy bojowe OSP oraz jeden wóz bojowy z posterunku Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Barlickiego, karetka pogotowia, a po 17 minutach od powiadomienia, z Bielska Białej przyjechał specjalistyczny wóz bojowy wyposażony w drabinę.

Strażacy dostali się do środka budynku, przeszukali wszystkie pomieszczenia, okazało się, że na trzecim piętrze zostały dwie osoby, którym ogień uniemożliwił opuszczenie budynku. Do ewakuacji dwóch urzędników trzeba było użyć drabiny z koszem by bezpiecznie wyprowadzić ich ze strefy zagrożenia. Akcja gaszenia pożaru i ewakuacji osób z miejsca zagrożenia zakończyła się pomyślnie.

To na szczęści tylko praktyczne sprawdzenie organizacji warunków ewakuacji, przeprowadzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które mówi o tym, iż właściciel lub zarządca obiektu zawierającego strefę pożarową przeznaczoną dla ponad 50 osób, będących jej stałymi użytkownikami, powinien, co najmniej raz na 2 lata przeprowadzać praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji.

ups / czecho.pl, źródło: UM

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.