czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 713

Absolutorium dla zarządu powiatu

Zarząd Powiatu Bielskiego otrzymał na ostatniej sesji Rady absolutorium. 24 kwietnia dyskutowano także na tematy związane z rolnictwem i wykorzystaniem środków unijnych.

Absolutorium z tytułu wykonania budżetu powiatu za 2007 rok dla zarządu zostało ustalone jednogłośnie. Jak podaje oficjalna strona Starostwa Powiatowego wszyscy radni podkreślali wysokie wykonanie poziomu dochodów i zamknięcie budżetu nadwyżką w wysokości ponad 5 mln zł. Gratulowano Zarządowi skuteczności działania, efektywności w staraniach o pozyskanie środków pozabudżetowych w tym funduszy europejskich.

Poruszono również tematy związane z sytuacją w rolnictwie w powiecie bielskim, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania przez rolników środków z Unii Europejskiej. W trakcie sesji przedstawiono także program "Owca plus", którego celem jest zachowanie i zwiększenie pogłowia owiec na terenach powyżej 500 m. n.p.m., utrzymanie i odbudowa bacówek, a także rozwój turystyki i promocja tradycji związanych z pasterstwem i kulturą ziem górskich.

aka / czecho.pl

Źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.