Wiadomości

  • 5 maja 2008
  • wyświetleń: 982

Pośpiech częstą przyczyną kradzieży

- Mimo naszych nieustannych apeli o właściwe zabezpieczenie mienia w dalszym ciągu odnotowujemy liczne kradzieże. Dlatego też po raz kolejny apelujemy o ostrożność. Pośpiech, roztargnienie, a czasem zwykłe niedbalstwo, lekkomyślność i niefrasobliwość ofiar bezwzględnie wykorzystują złodzieje – ostrzega rzecznik prasowy bielskiej policji Elwira Jurasz.

Z torebek, plecaków, saszetek i keiszeni giną portfele, a wraz z nimi dokumenty i gotówka. W ubiegłym tygodniu z przedpokoju otwartego mieszkania w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Narutowicza skradziono torebkę z dokumentami, kartą bankomatową i telefonem komórkowym. Właścicielka oszacowała straty na kwotę 700 zł.

Na terenieczechowickich ogródków działkowych przy ulicy Kaniowskiej złodziej skradł pozostawioną przez działkowicza kurtkę, a wraz z nią dokumenty i pieniądze w kwocie 100 złotych. Dzień wcześniej w klubie rozrywkowym przy ulicy Mostowej, kiesznkowiec skradł z torebki młodszej bielszczanki dokumenty i odtwarzacz MP3.

Więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.