Reklama

Wiadomości

  • 8 maja 2008
  • wyświetleń: 1401

To była największa lekcja świata!

23 kwietnia 2008 to bardzo ważna data dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janowicach i dla kampanii charytatywnej The Global Campain for Education, której celem jest pomagać i wspierać osoby w procesie edukacji.

Zespół Szkolno-Przedszkolny już od zeszłego roku 2007 jest jej członkiem. The Global Campaign for Education (Światowa Kampania wspierająca Edukację) jest koalicją walczących o prawa dzieci aktywistów, nauczycieli i organizacji do spraw rozwoju z całego świata.

Mottem wspólnej organizacji jest: prawo do edukacji dla wszystkich. W zeszłym roku dzieci, nauczyciele, władze lokalne zjednoczyli się razem, tworząc łańcuch rąk, aby walczyć o edukację dla dzieci. Na całym świecie powstał łańcuch na tysiące mil. Wraz z listami, piosenkami, pracami dzieci wysłaliśmy swoje prośby do kanclerz Niemiec Angeli Merkel na szczyt G8. Ze 100 mln dzieci, które nie chodziły do szkół, liczba zmalała o 30 mln.

W tym roku 23 kwietnia 2008 roku w szkołach w wielu krajach o tej samej porze trwała lekcja, która może stać się rekordem i przejdzie do księgi rekordów Guinessa. Dzieci z 120 krajów brały w niej udział. Tematem lekcji był: „The Importance of Quality Education for all”, czyli o globalnym problemie edukacji, o znaczeniu edukacji oraz czego dokonano w zeszłym roku, co można zrobić w tym roku.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym wypełniono również karty podkreślając znaczenie edukacji i przedstawiając, co można stracić nie chodząc do szkoły. Materiały z lekcji, zdjęcia, opisy, prace uczniów wysłano do premiera Wielkiej Brytanii Gordona Brown’a, który uda się z wiadomościami na szczyt najbogatszych państw G8 do Japonii.

ZSP dziękuje dzieciom klas starszych 4-6 a w szczególności- Agnieszce Wojtyła, Dariuszowi Trzybińskiemu, Martynnie Wala, Teresce Woźniak, Marlence Mruczek, Małgorzacie Bogusz, Jakubowi Olejak, Patrickowi Wróbel, Monice Mędrala, Mateuszowi Ochman, Wojciechowi Chromik, Magdalenie Niemczyk,Dominice Drążyk, Paulinie Gajda, Kindze Kampczyk, Damianowi Mędrala, Krystianowi Góra i Michalinie Mruczek za pomoc, aktywne uczestnictwo w lekcji oraz wspieranie swoich rówieśników na całym świecie!

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.