Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2008
  • wyświetleń: 1562

Ćwiczenia taktyczno-bojowe strażaków

W dniu 28 maja około godziny 16.00 Miejskie Stanowisko Kierowania PSP w Bielsku-Białej odebrało zgłoszenie o pożarze budynków gospodarczych zlokalizowanych w obrębie stacji rozrządowej PKP Zabrzeg-Czarnolesie na pograniczu kompleksu leśnego Leśnictwa Zabrzeg.

Ćwiczenia taktyczno-bojowe strażaków
fot. Straż Pożarna


Dyżurny MSK dysponuje na miejsce zdarzenia 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej i 4 zastępy miejscowych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Po przybyciu na miejsce pożaru Komendant Gminny OSP informuje, że palą się zabudowania zlokalizowane w kompleksie leśnym, pożar rozprzestrzeniając się obejmuje poszycie leśne w kierunku północno-zachodnim, w pobliżu zdarzenia znajdują się dwa naturalne zbiorniki wodne, które mogą stanowić punkty czerpania wody.

Prosi o zadysponowanie dodatkowych samochodów gaśniczych. Dyżurny MSK dysponuje dodatkowo 4 zastępy OSP i powiadamia Komendanta Miejskiego PSP o zaistniałym zdarzeniu, który poleca alarmować Kompanię Gaśniczą Ochotniczych Straży Pożarnych nr 2 Śląskiej Brygady Odwodowej.

Tak rozpoczęły się coroczne ćwiczenia taktyczno-bojowe dla Kompanii Gaśniczej Ochotniczych Straży Pożarnych nr 2 Śląskiej Brygady Odwodowej. Tematem ćwiczeń było gaszenie wielkoobszarowego pożaru lasu oraz dostarczanie wody na duże odległości w warunkach leśnych.

W ćwiczeniach uczestniczyli: strażacy PSP, OSP, służby współdziałające Nadleśnictwa Bielsko, Policji oraz Zespół Reagowania Kryzysowego Powiatu Bielskiego. Ogółem w ćwiczeniach wzięło udział 26 zastępów (samochodów pożarniczych), w tym 22 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych.

Straż Pożarna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.