czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2008
  • wyświetleń: 4205

Okradali kościół na ul. Sobieskiego

Czechowiccy policjanci zatrzymali w niedzielę w nocy Dawida S. 21-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic oraz jego 18-letniego kompana Arkadiusza B. - sprawców kradzieży miedzianych elementów dachu kościoła.

Okradali kościół na ul. Sobieskiego
Kościół przy ul. Sobieskiego.
fot. parczdz.jezuici.pl


Sprawcy ujęci zostali dzięki informacjom przekazanym przez świadka zdarzenia, który zauważył dwóch młodych mężczyzn na dachu czechowickiego kościoła przy ulicy Sobieskiego. Na miejsce skierowano patrol. Widząc radiowóz złodzieje rzucili się do ucieczki.

Szybko ich zatrzymano. Odzyskano też skradzione poszycie dachu. Straty, które spowodowali oszacowano na kwotę przeszło tysiąca złotych. Dodatkowo podczas ich przeszukania odnaleziono dokumenty mieszkańca Czechowic-Dziedzic. Pokrzywdzony został zaatakowany przez nieznanych sprawców w sobotę, 7.06.br na ulicy Kołłątaja w Czechowicach-Dziedzicach. Napastnicy pobili go i skradli jego portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 500 złotych. Policjanci ustalają aktualnie, czy zatrzymani mają związek także z tym przestępstwem.

Obaj sprawcy byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że mieli we krwi blisko 2 promile alkoholu. Trafili do Izby Wytrzeźwień. Młodszy okazał się poszukiwany, nie stawił się bowiem w wyznaczonym czasie w ośrodku opiekuńczo-wychowawczym. Za kradzież grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności. O losie zatrzymanych zadecyduje Prokuratura i Sąd.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.