czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 września 2008
  • wyświetleń: 1152

Bezpłatne badanie słuchu w środę

W dniu 24 września (środa) w godz. od 9.00 do 15.00 na Placu Jana Pawła II przed Urzędem Miejskim można bezpłatnie zbadać słuch.

Organizatorem akcji jest łódzka spółka Gees Akustyka Słuchu. Celem akcji jest wykonanie badań słuchu wszystkim zainteresowanym osobom.

Spółka pomaga osobom niedosłyszącym, a akcja ma na celu zwrócić uwagę na duże znaczenie problemu niedosłuchu w Polsce. Ambulans, który zajechał na Plac Jana Pawła II jest wyposażony w profesjonalny sprzęt i urządzenia do wykonywania badań słuchu.

Współczesny styl życia powoduje, że żyjemy w nieustannym hałasie, często nie zdając sobie sprawy z ilości szkodliwych dla nas, a stale nas otaczających, decybeli. Błędne jest myślenie, że niedosłuch dotyczy tylko osób starszych. Jeżeli choć na jedno z poniższych pytań odpowiesz pozytywnie, powinieneś pomyśleć o konsultacji u specjalisty:
 wydaje Ci się, że rozmówcy mówią niewyraźnie, bełkoczą?
 musisz się wysilać, aby usłyszeć mowę lub szept?
 hałasy w tle przeszkadzają Ci, gdy rozmawiasz z innymi ludźmi?
 masz trudności ze z rozumieniem rozmówcy w trakcie jazdy samochodem?
 podczas spotkania, rozmów przy stole musisz siedzieć bliżej osób mówiących, by móc je zrozumieć?
 często musisz podnosić fonię telewizora lub radia?

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.