Wiadomości

  • 9 października 2008
  • wyświetleń: 824

25-lecie istnienia Działu Osób Starszych

Z okazji 25-lecia istnienia Działu Osób Starszych w Ośrodku Dziennego Pobytu w Czechowicach-Dziedzicach dnia 8 października br. Burmistrz Marian Błachut w towarzystwie swego zastępcy Macieja Kołoczka złożył wyrazy uznania na ręce kierowniczki Sylwi Karas-Klimek za wysiłek i zaangażowanie w wypełnianiu ważnej roli społecznej.

Podziękował za troskę wkładaną w opiekę nad pensjonariuszami, za umacnianie w nich poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości, za to, że w przyjaznych murach Działu Osób Starszych podopieczni mogą liczyć na fachową pomoc, serce i życzliwość.

W uroczystości wzięła udział dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Bogusława Balcarek, zastępca dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Hanna Żołdak, Teresa Witosz kierownik placówki z najdłuższym stażem, kierownik Świetlicy Zatoka Renata Buryło, kierownik Domu Pomocy Społecznej Maria Szlagura, pracownicy działu świadczeń, księgowości oraz pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej. Obecni również byli wychowawcy, którzy w ciągu tych dwudziesty pięciu lat swoją pracą, zaangażowaniem i pomysłami ten dział tworzyli.

Dział Osób Starszych w Ośrodku Dziennego Pobytu zapewnia wszystkim osobom o zróżnicowanym stanie zdrowia oraz w różnym wieku dzienny pobyt i posiłek, podstawowe świadczenia opiekuńcze, rekreacyjno-kulturalne, edukacyjne oraz ćwiczenia rehabilitacyjne. Ośrodek może świadczyć usługi dla 30 osób w pomieszczeniach dostosowanych dla osób niepełnosprawnych.

- Takie Ośrodki Dziennego Pobytu są niezbędne dla osób starszych, samotnych, schorowanych, ponieważ zapewniają fachowa opiekę, pomoc, dają poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Pozwalają na nowo odnaleźć sens życia, czerpać z niego radość i dzielić się uśmiechem z innymi ludźmi – mówiła podopieczna Działu Osób Starszych Wiktoria Kłaptocz.

Cześć artystyczna jubileuszu rozpoczęła się od występu zespołu regionalnego „Dankowianie” z Dankowic. Był to wspaniały występ taneczno wokalny, cała publiczność śpiewała niektóre znane piosenki, refreny wraz z Dankowianami. Później swój program artystyczny zaprezentowali podopieczni prowadzeni przez terapeutkę Monikę Sobik. Przygotowali występy taneczne i wokalne dziękując za to, że wiedzą jak piękne może być życie, że proste rzeczy tak naprawdę są najważniejsze i dają wiele radości.

Po występach był czas na rozmowy, słodki poczęstunek (zorganizowany dzięki szczodrości sponsorów), oglądanie wystawy prac artystycznych, rękodzieła podopiecznych, słowa refleksji z twórcami. Całe wydarzenie zapisało się pozytywnym echem u wszystkich uczestników jubileuszu.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.