czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 października 2008
  • wyświetleń: 751

Wykłady: Jesienna Szkoła Profilaktyki

20 października rozpocznie się cykl wykładów na temat choroby alkoholowej. Wykłady odbędą się w trzech blokach tematycznych, organizowane są w ramach Jesiennej Szkoły Profilaktyki przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we współpracy z Przewodniczącą Osiedla „Renardowie” Alicją Wróbel.

Reklama

W czasie pierwszego spotkania będzie można dowiedzieć się m. in. dlaczego uzależnienie jest chorobą, jakie są objawy uzależnienia i jego konsekwencje oraz o sposobach leczenia alkoholizmu. Drugi wykład odbędzie się w dniu 27 października i dotyczył będzie współuzależnienia, czyli problemów współmałżonka osoby pijącej. Na trzeci blok tematyczny zapraszamy w dniu 10 listopada br. W tym dniu uwaga słuchaczy zostanie zwrócona na problemy dzieci w rodzinie alkoholowej oraz na problem przemocy w rodzinie z problemem alkoholowym.

Wykłady odbędą się w salce obok biblioteki w przyziemiach Kościoła p.w. św. Barbary w Czechowicach – Dziedzicach. Początek – dnia 20 października br. o godz. 19.00. Zajęcia poprowadzi Pani Mirosława Góralczyk, która jest doświadczoną terapeutką uzależnień z wieloletnim stażem pracy. Pracowała w palcówkach leczących uzależnienie od alkoholu oraz z rodzinami osób uzależnionych od alkoholu. W czasie wykładów będzie również możliwość zadawania pytań i aktywnego uczestnictwa w dyskusji (w zależności od potrzeb słuchaczy).

Uczestnictwo jest nieodpłatne, a tematyka bardzo ciekawa i przydatna. Zachęcamy aby w spotkaniach wzięli udział wszyscy mieszkańcy. Wierzymy, że jeśli ktoś boryka się z problemem uzależnień w rodzinie, to uczestnicząc w wykładach uzyska cenne wskazówki jak sobie pomóc. Ale zachęcamy również aby na spotkanie przyszły osoby, których problem alkoholowy nie dotyczy. Im więcej wiemy tym skuteczniej możemy pomóc osobom potrzebującym pomocy.

Poniżej przedstawiamy harmonogram wykładów:

I 20.10.2008 r. godz. 19.00
- dlaczego choroba?
- objawy uzależnienia
- fazy uzależnienia
- konsekwencje uzależnienia
- sposoby leczenia

II 27.10.2008 r. godz. 19.00
- współuzależnienie – małżeństwo z problemem alkoholowym.
- cechy współuzależnienia
- jak sobie radzić kiedy współmałżonek nadmiernie pije.
- gdzie szukać pomocy?

III 10.11.2008 r. godz. 19.00
- rodzina z problemem alkoholowym;
- problemy dzieci w rodzinie alkoholowej
- przemoc w rodzinie z problemem
- jak pomóc dziecku?

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.