czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2008
  • wyświetleń: 1014

Otwarte Mistrzostwa Gminy w Tarokach

Tegoroczne III Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Gminy Czechowic–Dziedzic w Tarokach odbędą się 18 października 2008 r. w godzinach od 10.00 do 18.00 w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Zamkowej na Lipowcu. Mistrzostwa, rozgrywane już po raz trzeci zaliczane są do cyklu rocznego Grand Prix.

Reklama

Na zawody zaproszono jako gości honorowych: burmistrza Czechowic – Dziedzic Mariana Błachuta, zastępcę burmistrza Macieja Kołoczka, dyrektora cyklu Grand Prix Stanisława Teodora Londzina, sołtysów Zabrzega i Ligoty. Amatorzy gry w taroki zjadą z Brzeszcz, Kóz, Hecznarowic, Czańca, Ligoty, Zabrzega, Chybia, Ustronia, Skoczowa, Brna, Orlovej, Petrwaldu, czeskiego Cieszyna oraz z Czechowic-Dziedzic.

Początki gry w Taroka zaczęły się we Włoszech między rokiem 1430 a 1440 z klasycznymi włoskimi kartami do gry w kilku kolorach. W starych wiedeńskich książkach o Tarokach figuruje jako jej „wynalazca” książę Francesco Fibluo. Największą popularnością gra w Taroki cieszyła się za panowania cesarza Franciszka Józefa w połowie XIX wieku. W.A. Mozart , Johan Strauss, Zygmunt Freud - trzej geniusze, to byli swego czasu trzej tarokowi gracze, nawet namiętni.

Freud w sobotnie wieczory, po 11 godzinach pracy analitycznej mawiał: „Jestem nie do użycia i dobrze działa na moje odprężenie gra w Taroka”.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.