Wiadomości

  • 24 października 2008
  • wyświetleń: 1016

Taroki: międzynarodowe mistrzostwa

W sobotę 18 października w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Zamkowej w Czechowicach - Dziedzicach odbyły się III Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Gminy Czechowice – Dziedzice w Tarokach.

Do najlepszych zawodników Mistrzostw należeli kolejno: Tomasz Szpak z Kóz, złoty medalista turnieju, Władysław Baścik z Kóz, który zdobył medal srebrny i Zbigniew Panka z Bielska - Białej, który zdobył medal brązowy. Sędzią głównym zawodów był Józef Londzin, sędziami pomocniczymi: Jerzy Dominiec i Tadeusz Mędrzak.

Turniej cieszący się coraz większą popularnością zorganizowali dwaj zagorzali taroczkorze – Zdzisław Adamek i Eugeniusz Danielczyk. W poprzednich dwóch turniejach startowało 56 zawodników, w tegorocznej edycji uczestników było już 60. Amatorzy gry w taroki zjechali z Brzeszcz (3), Kóz (23), Hecznarowic (1), Czańca (1), Ligoty (7), Zabrzega (12), Bielska-Białej (1), Kęt (1), Bestwiny (1), Czechowic-Dziedzic (5) oraz z Czech (5).

Turniej taroczkorzy to ważna, ciekawa a przede wszystkim koleżeńska impreza. Zawodnikom tegorocznych Mistrzostw rozdano puchary, dyplomy oraz nagrody, które wręczał m.in. Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, który objął patronat nad III Międzynarodowymi Otwartymi Mistrzostwami Gminy Czechowice – Dziedzice w Tarokach.

http://www.um.czechowice-dziedzice.pl/www_2.0/download/taroki_10_2008.doc target=_blank class=dodaj>Zapraszamy do zapoznania się z wynikami turnieju.

UM Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.