Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 listopada 2008
  • wyświetleń: 1460

Czechowice-Dziedzice na wystawie

Delegacja naszego miasta w osobach burmistrza Mariana Błachuta oraz jego zastępcy Macieja Kołoczka w dniu 7 listopada br. uczestniczyła w uroczystym otwarciu XIII już wystawy poświęconej działalności funkcjonujących w naszym partnerskim mieście Orlovej organizacji i stowarzyszeń.

Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał prezes Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Orlovej – Marian Jędrzejczyk. Obecne były również władze partnerskiego miasta – starosta Jiři Michalik, oraz jego dwaj zastępcy: Radislav Mojžišek i Martin Sliwka. Ciekawą część artystyczną wypełniły występy zespołów tanecznych oraz pokaz walk rycerskich.

Wystawa w Orlovej, ciesząca się wśród mieszkańców miasta ogromnym powodzeniem, to przegląd działalności funkcjonujących w tym mieście stowarzyszeń. O różnorodności zainteresowań niech świadczy fakt, że na wystawie można było podziwiać np. robótki ręczne, ale także wypieki, przetwory spożywcze, wyrabiane z naturalnych produktów kosmetyki, ale także wystawę kaktusów, drobnego inwentarza, osiągnięcia klubu modelarskiego, można się było zapoznać z działalnością i osiągnięciami klubów sportowych, wędkarskich, turystycznych, straży pożarnych, ale to także wystawy historyczne i bibliofilskie.

Tradycyjnie już do uczestnictwa w wystawie zapraszane są Czechowice-Dziedzice W roku bieżącym do Orlovej pojechała reprezentacja Miejskiej Biblioteki Publicznej z pokłosiem warsztatów organizowanych przez naszą bibliotekę „Pasje naszych czytelników”. Czeskim sąsiadom zaprezentowana została frywolitkowa biżuteria i ozdoby, prace wykonane techniką decoupage, bibułkarskie kwiatowe cudeńka, ręcznie wykonane kartki okolicznościowe. Przygotowujące wystawę panie Sylwia Kóska oraz Marzena Gałecka zadbały również o zaprezentowanie informacji o historii naszego miasta i o wydarzeniach kulturalnych czechowickich instytucji takich jak, biblioteka, dom kultury, czy prężnie działające Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej.

Wśród wielu stoisk orlowskiego kiermaszu czechowickie stanowisko cieszyło się dużą popularnością – spore zainteresowanie wzbudziła technika wykonania kwiatów z bibuły. Papierowe róże okazały się przebojem kiermaszu. - Zauważyliśmy, że forma prezentacji jest bardzo ważna - powiedziała dyrektor MBP Ewa Kmiecik Wronowicz. - Orlovski Dom Kultury przez całe dwa dni kiermaszu licznie odwiedzali mieszkańcy. Najchętniej zatrzymywano się tam, gdzie można było podpatrzeć warsztat pracy, w naszym przypadku technikę wykonywania kwiatów z bibuły, które robiliśmy na miejscu, obdarowując nimi chętnych. Reprezentująca naszą gminę dyrektor MBP E. Kmiecik - Wronowicz została zaproszona do grona jury oceniającego poszczególne stoiska. - To cenne doświadczenie, nawiązaliśmy liczne kontakty, m.in. z biblioteką w Orlovej, już dzisiaj planujemy organizację wspólnych warsztatów artystycznych.

UM Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.