czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 grudnia 2008
  • wyświetleń: 825

Listopadowe spotkanie integracyjne

Czy podróż do Włoch zaplanowana i przebyta tylko „palcem po mapie” może być emocjonująca? Nikt, kto wziął udział w kolejnym spotkaniu integracyjnym dla dzieci niepełnosprawnych, zorganizowanym 27 listopada nie ma wątpliwości, że odpowiedź może być twierdząca.

Reklama

Wycieczka w gorące rejony Adriatyku, oparta o informacje na temat kultury i życia codziennego włoskich mieszkańców półwyspu, rozpoczęła się poszukiwaniem znanego wszystkim kształtu buta na mapie i ogromnym globusie. Następnie nadszedł czas na wspólne piosenki i zabawy. Niektóre były w dość niezwykły sposób skojarzone z włoską kulturą, jak np.: tworzenie korali z makaronu, a także losowanie „makaronowych życzeń”.

Owocem zajęć plastycznych były własnoręcznie wykonane kartki z pozdrowieniami. Spotkanie zakończył tradycyjnie słodki poczęstunek, a oczekiwanie na kolejną podróż będzie uczestnikom towarzyszył do 18 grudnia.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.