czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2008
  • wyświetleń: 1011

Powiat przejmuje bielski PKS

Umowę, dzięki której powiat otrzyma bezpłatnie akcje bielskiego PKS podpisali wczoraj z ministrem skarbu starosta bielski, Andrzej Płonka, i jego zastępca, Mirosław Szemla. To finał półtorarocznych starań samorządu o takie rozwiązanie problemów państwowego przewoźnika.

Reklama

Powiat bielski przejmie transport PKS


- Nie będzie to łatwe, ale już na początku starań o akcje powołany został związek międzygminny, którego członkowie zainteresowani są prowadzeniem przedsiębiorstwa przewozowego na swoim terenie. Jako pierwszy w Polsce zrobił to powiat szczecinecki. Szliśmy tym tropem i doprowadził nas do podpisania umowy - mówi wicestarosta Mirosław Szemla.

Powiat dostanie 85 proc. akcji. Pozostałe zostaną przekazane przez Skarb Państwa załodze. 34 procent stanu posiadania powiat może przekazać gminom. Jemu bowiem pozostać musi co najmniej 51 proc. akcji, by był decydującym udziałowcem większościowym. Tego stanu posiadania powiat nie może zmienić przez pięć lat.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.