czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2008
  • wyświetleń: 3648

Segregacja odpadów będzie odpłatna

W listopadzie w Urzędzie Miejskim odbyły się kolejne konsultacje w sprawie segregacji odpadów komunalnych na terenie zabudowy wielorodzinnej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowych, Wspólnot oraz wszystkich firm posiadających zezwolenie Burmistrza na odbieranie odpadów komunalnych.

Reklama

Posegregowane śmieci zalewają miasto


Na przełomie października i listopada odbyły się również konsultacje z Firmą PW Bormal oraz z firmami „Eko-Plus” i „Kom-Gaz” dotyczące odbierania odpadów komunalnych segregowanych na terenie zabudowy jednorodzinnej. Na przedmiotowych spotkaniach szczegółowo zostały omówione problemy związane z prowadzeniem segregacji odpadów u źródła.

W roku 2009 r. segregacja odpadów komunalnych u źródła będzie nadal prowadzona. Na terenie zabudowy wielorodzinnej w oparciu o system pojemnikowy, natomiast na terenie zabudowy jednorodzinnej w oparciu o system workowy. Worki z odpadami segregowanymi będą odbierane przez firmy wywozowe, z którymi mieszkańcy mają podpisane umowy.

Biorąc pod uwagę wysokie koszty opłat za unieszkodliwianie odpadów komunalnych zmieszanych oraz bardzo niskie ceny skupu surowców wtórnych segregacja odpadów w roku 2009 będzie odpłatna. Przewidywana cena worka podana przez firmy wywozowe będzie wynosić 4 zł. Worki, w których będą się znajdowały odpady komunalne zmieszane nie będą odbierane.

Nowy harmonogram odbioru odpadów segregowanych firmy wywozowe przekażą mieszkańcom w grudniu br. Worki do segregacji będą dostępne w siedzibie Firmy „EKO-PLUS” przy ul. Ślepej 10 oraz w siedzibie Firmy „KOM-GAZ” przy ul. Legionów 85 w Czechowicach-Dziedzicach. Worki również będą dostępne w wyznaczonych placówkach handlowych na terenie gminy.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.