czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 stycznia 2009
  • wyświetleń: 1709

Plener dla miłośników fotografii

Jeżeli jesteś miłośnikiem fotografii, lubisz to robić i chcesz zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności, nie możesz przegapić okazji wyjazdu na plener artystyczny - Poronin 2009.

Reklama

Plener dla miłośników fotografii
fot. wielomski.pl


Po pierwsze jest to jedyny tego typu plener w Polsce. Oprócz samego fotografowania (jak na wszystkich plenerach) w znakomitych okolicznościach przyrody (Tatry!), można dowiedzieć się jak tworzyć fotografię będącą dziełem sztuki oraz zaznajomić się z trendami światowej fotografii, jak się do nich dostosować ze swoją fotografią, co zrobić aby być naprawdę artystą w pełnym tego słowa znaczeniu, a wszystko w atmosferze nadzwyczaj przyjacielskiej, otwartej na innych - tworzących naprawdę wybitną fotografię...

A że to nie są twierdzenia gołosłowne może świadczyc fakt sukcesów i to światowych, uczestników tychże plenerów (jest to już ósmy plener!). W największym skrócie to:
- nagrody na największych i najważniejszych konkursach światowej fotografii:
Sony World Photography Awards, Pilsner Urquell International Photography Awards
czy także: nagroda Królewskego Towarzystwa Fotograficznego, nagroda Sinar Award, nagroda Ministra Kultury I Sztuki Rosji, nagroda Ministra Kultury i Sztuki RP, tytuł Autora Roku, reprezentowanie polskiej fotografii (Grupa Ośmiu) na Festiwalach Polskiej Kultury w kilkunastu krajach Europy, Azji i Afryki, oraz najważniejsze wyróżnienie fotograficzne w Polsce – medal im. Jana Bułhaka.

Na koniec rzecz może nie mniej istotna: dla najlepszych miejsce w Pictorial Group a tym samym udziału w planowanych wystawach krajowych i zagranicznych! Każdy plener – także ten – kończy się wystawą poplenerową w naszej GaLOrii, z wernisażem i katalogiem.

Jak zatem widać udział w plenerze takim jak Poronin 2009 to sprawa nadzwyczaj znacząca dla każdego, kto ma cokolwiek większe ambicje niż tylko  niedzielne fotografowanie! Dzięki temu co poznasz na takim plenerze jak ten, możesz stać się naprawdę kimś!
 
------------------------

Plan pleneru artystycznego PORONIN 2009

1.Dzień pierwszy 30.o1.2009
- przyjazd i zakwaterowanie - do godz. 15.oo
- omówienie idei i zasad pleneru – godz. 17.3o  
- spotkanie podsumowujące dotychczasową twórczość w ramach fotografii piktorialnej – godz. 18.oo
- seminarium poświęcone zasadom tworzenia fotografii jako dzieła sztuki na konkretnych, wybranych przykładach z archiwum – fotografia pejzażowa (pejzaż ogólny , pejzaż miejski) – godz. 18.3o
- cześć dyskusyjna jako kontynuacja seminarium

2.Dzień drugi 31.o1.2009
- fotografowanie
- część druga seminarium – hasło wywoławcze: jak inspirować się innymi działami Sztuki i jak przekładać to na język fotografii na przykładzie prozy Bruno Schulza – godz. 17.3o
- część dyskusyjna oraz prezentacje autorskie

3. Dzień trzeci 1.o2.2009
- poranne fotografowanie
- zakończenie pleneru i wyjazd – od godz. 12.oo  
 
Koszt pleneru to około 150 zł (może ulec  zmniejszeniu  ze względu na ilość uczestników) i obejmuje dwa noclegi w pokojach z łazienkami, udział w wystawie poplenerowej z katalogiem i odsyłką prac do autorów.
Warunkiem udziału w plenerze jest  wpłata na konto - z dopiskiem PORONIN 2008:

ING Bank Śląski
       88 1050 1256 1000 0023 1892 9912
       Mieczysław Wielomski
       Czechowice Dziedzice
       ul. Szkolna 31
 
Decyduje kolejność zgłoszeń bo ze względu na ferie ilość miejsc jest ograniczona.
Ostateczny termin zgłaszania swojego udziału (e-mailem na mój adres: wielom@poczta.fm)
oraz dokonania stosownej opłaty to 15 stycznia 2009.  Bliższe informacje - tel.  602 459 867

mike / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.