czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 stycznia 2009
  • wyświetleń: 687

Certyfikat dla bielskiego starostwa

W miniony czwartek starosta bielski Andrzej Płonka odebrał od przedstawicieli polskiego oddziału British Standard Institution oficjalne potwierdzenie Certyfikatu Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.

Reklama

To pierwszy taki w województwie śląskim certyfikat dla starostwa i jeden z pierwszych w kraju. O potwierdzenie bezpieczeństwa swoich systemów informacji starają się głównie banki czy przedsiębiorstwa. W Bielsku postanowiło mu sprostać również starostwo.

- Od czterech lat mamy certyfikat zarządzania jakością ISO, obecny certyfikat to dla nas drugi i bardzo ważny etap. By uzyskać świadectwo bezpieczeństwa danych, musieliśmy przejść trwający ponad rok skomplikowany proces. Wszyscy pracownicy starostwa zostali przeszkoleni jak dbać o to, by żadne informacje nie wyciekły z urzędu, poznali możliwe zagrożenia, nasze pliki i dane zostały oszacowane pod względem ryzyka i odpowiednio zmodyfikowane, przeszliśmy audyt zerowy - wyjaśnia szczegóły Alina Macher, rzecznik prasowy bielskiego starostwa.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.