Wiadomości

  • 22 października 2003
  • wyświetleń: 1223

Oszustka zatrzymana

Policjanci z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 31-letnią kobietę, podejrzaną o wyłudzanie pieniędzy na zagraniczne wyjazdy do pracy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że osoba ta pracując w jednej z bielskich firm miała kontakt z klientami i przy tej okazji oferowała różnym osobom pracę w Niemczch (np.: przy zbiorze sałaty).

Zawierała z zainteresowanymi umowę i pobierała od nich stałą oplatę (kaucję) w wysokości czterystu złotych. Niestety, ludzie ci do pracy nie wyjechali i nie odzyskali wpłaconych pieniędzy. Wiadomo już, że sprawczyni oszukała osoby z Bielska - Białej, Czechowic-Dziedzic, Kóz, Wisły, Ustronia, Strumienia, a nawet Sanoka.

Pierwsze spotkanie z potencjalnym kandydatam do pracy odbywało się zazwyczaj w biurze przy Placu Wolności w Bielsku-Białej, kolejne - w restauracjach lub na przystankach autobusowych. We wtorek - 23 września bielska prokuratura zastosowała wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Policja prosi wszystkie osoby, które zostały oszukane przez zatrzymaną kobietę o kontakt z Komisariatem I Policji w Bielsku-Białej przy ul.Składowej 2, tel. (33) 812 17 10.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.