czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 lutego 2009
  • wyświetleń: 1161

Podsumowanie akcji krwiodawstwa

W piątkowej akcji krwiodawstwa organizowanej głównie wśród uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej oraz Zespołu Szkół "Silesia" wzięło udział 41 osób, ale krew oddały 32, co zaowocowało pozyskaniem 14,4 l krwi.

Reklama

W nawiązaniu do komentarzy, jakie ukazały się pod informacją zapowiadającą akcję krwiodawstwa, Klub HDK PCK informuje, że godziny trwania akcji ustala Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wydłużenie czasu trwania akcji musiałoby wiązać się z przedłużeniem czasu pracy osób pobierających krew, koniecznością wypłacania nadgodzin lub zatrudnieniem drugiej zmiany, co także wiąże się z kolejnymi kosztami.

Są jeszcze inne,ważne powody, dla których krew pobierana jest w godzinach dopołudniowych a wiążące się z jakością pobieranej krwi. Osoba, która oddaje krew ma ustawowe prawo do wolnego, płatnego dnia.

danielek2002 / klub czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.