czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 lutego 2009
  • wyświetleń: 4214

Fałszywi policjanci w Czechowicach

Dwaj mieszkańcy Czechowic-Dziedzic w wieku 26 i 27 lat podawali się za policjantów realizujących czynności operacyjne. W czasie fikcyjnego legitymowania skradli 32-letniemu mężczyźnie dowód osobisty i dwa telefony komórkowe o wartości 350 złotych. Za przestępstwa te mogą trafić do więzienia na 5 lat.

Reklama

Do zdarzenia doszło 11 lutego br. około 19.30 w tunelu przy ulicy Kochanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Sprawcy zaczepili przechodzącego tam mężczyznę twierdząc, że są funkcjonariuszami. Jeden z nich machnął przed oczami pokrzywdzonego dokumentem, który przypominał legitymację służbową i zażądał okazania dowodu osobistego oraz telefonu.

Twierdził, że w tunelu poszukuje mężczyzn, którzy zaczepiali małoletnich. Wmawiał też, że nie nosi munduru, gdyż są to działania operacyjne. Kiedy ofiara okazała dokumenty i posiadane telefony komórkowe, sprawcy wyrwali je z ręki i uciekli. Pokrzywdzony powiadomił o zdarzeniu czechowickich policjantów. Stróże prawa szybko ustalili personalia przestępców i ich zatrzymali.

Prokurator Rejonowy w Pszczynie zastosował wobec nich dozory policyjne. Za przestępstwa te mogą trafić do więzienia na 5 lat.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.